کد خبر: ۱۱۱۳۷

وحدت شیعه و سنی هرمزگانی در خدمت به زائرین اربعین حسینی

خدمت به زائران اربعین حسینی در مسیرهای مختلف منتهی به کربلا یکی از نمادهای بارز وحدت شیعه و سنی در راه عاشقی است.
۱۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۳
 
به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، استان هرمزگان به عنوان یکی از استان‌های در مسیر زائران کربلای معلی، هر ساله با مشارکت مردمی اقدام به برپایی موکب می‌کند. در سال جاری ۴۵ موکب توسط اهل سنت و شیعه استان هرمزگان در ایران و عراق برپا شد. فراهم‌کردن زمینه‌های حضور زائران اباعبدالله الحسین علیه‌السلام با راه‌اندازی مواکب نوعی خدمت دینی، فرهنگی، اجتماعی و یکی از مصادیق عظیم مناسبت‌های دینی و مذهبی است.
 
اربعین حسینی، به نماد وحدت و یکپارچگی مسلمانان تبدیل شده است، شیعه و سنی با عشق به امام حسین (ع) یا قدم در راه رفتن به حرم مطهر می‌گذارند و یا هر آنچه در توان دارند برای زائر حرم امام حسین (ع) پیش کش می‌کنند.

پارسیان، بندرلنگه و بندرخمیر به عنوان شهرستان‌های استان هرمزگان که اکثر ساکنان آن از برادران اهل سنت هستند هر ساله با آغاز سفرهای زائران به کربلا یکی از مقاصدی است که مردم این شهرستان‌ها با ایجاد موکب‌های اربعین خدمات مختلفی را ارائه می‌کنند.

با وجود تبلیغات و توطئه‌های شوم دشمنان در جهت ایجاد شکاف و اختلاف بین مسلمانان، جامعه اهل سنت و شیعه در ایران اسلامی همواره با احترام متقابل به عقاید همدیگر و با حضور در صحنه، نقشه‌های دشمنان را خنثی کرده‌اند.

اهل سنت ایران اسلامی به ویژه استان هرمزگان ارادت خاصی نسبت به خاندان رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) دارند و استقبال اهل سنت شهرستان های پارسیان، بندرلنگه و خمیر از کاروان‌های زائران اربعین حسینی گواه این مدعاست.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار