دسترسی سریع
کد خبر: ۱۱۶۳۱
۲۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۰
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در دوازدهمین نشست مجمع عمومی تولید کنندگان محتوای تبلیغی: 

محتوا، نقطه پرگار و رکن اساسی تبلیغ است 

حجت‌الاسلام محمد قمی در دوازدهمین نشست مجمع عمومی تولیدکنندگان محتوای تبلیغی که به همت اداره راهبری محتوای تبلیغی و با همکاری شبکه ملی تولیدکنندگان محتوای تبلیغی «هم قلم» و با حضور جمعی از فعالان عرصه تبلیغ برگزار شد، با بیان اینکه تبلیغ و جهاد تبیین دو امر متناسب و در کنار یکدیگر هستند، عنوان کرد: در این عرصه باید شاهد تحولی باشیم و نقطه پرگار این تحول باید محتوا باشد.  

محتوا، نقطه پرگار و رکن اساسی تبلیغ است به گزارش روابط‌ عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این نشست با اشاره به اینکه چنین اجتماعات مومنانه‌ای از سازمان تبلیغات اثرگذارتر است، مطرح کرد: این اجتماعات مومنانه باید به منظور برداشتن تکلیف باشد؛ مقام معظم رهبری طی دو سال گذشته حدود ۲۰۰ مرتبه از کلمه جهاد تبیین استفاده کرده‌اند که ضروری است هرچه سریع‌تر این بار نیز از روی زمین برداشته شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه تبلیغ و جهاد تبیین دو امر متناسب و در کنار یکدیگر هستند، عنوان کرد: در این عرصه باید شاهد تحولی باشیم و نقطه پرگار این تحول باید محتوا باشد. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه مهم‌ترین مسئله پیام است، خاطرنشان کرد: تغییر مخاطب بسیار مهم است، ولی مهم‌ترین موضوع نیست.

وی با بیان اینکه جهاد تبیین زمانی محقق می‌شود که مردم ۱۰۰ درصد حق را بشناسند، تصریح کرد: باید باری که روی زمین مانده است را برداریم و در این مسیر بحث محتوا بسیار جدی است.

حجت‌الاسلام قمی با اشاره به اینکه شبکه باید حتما مستقل باشد و نباید نگاه سازمانی به آن ورود کند، یادآور شد: شاید افرادی که نبض جامعه را می‌گیرند و مخاطب‌شناسی و جامعه‌شناسی دارند، تحولات جامعه را بدانند و از پیش برای آن آشنا باشند، این در حالی است که ما تا می‌خواهیم به تغییر ایجاد شده برسیم دوباره یک تحول دیگر رخ می‌دهد و لذا زمان‌شناسی و زمانه‌شناسی هم مهم است.

وی با بیان اینکه باید نقشه دشمن را فنی بدانیم که چه تصمیماتی را دنبال می‌کند، ابراز کرد: این موضوع می‌تواند در محتوا تغییرات بسیاری داشته باشد و این تولید محتوا یک موضوع پیچیده و دشوار است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه مولد محتوا باید نسبت به رشد عقلانی، پیچیدگی و ظرافت مخاطب توجه داشته باشد، بیان کرد: دستگاه تولید محتوا باید نسبت به نیازمندی‌های روز، محتوا آماده کند.

دنبال کردن یک قبله واحد

پیش از سخنان رییس سازمان تبلیغات اسلامی در دوازدهمین نشست مجمع عمومی تولیدکنندگان محتوای تبلیغی، حجت‌الاسلام رضا عزت‌زمانی، معاون امور فرهنگی و تبلیغ این سازمان در این نشست اظهار کرد: امیدواریم در این مسیر مستحکم و زیر سایه حضرت رضا (ع) پیش برویم.

وی با اشاره به اینکه جمع کردن چنین گروه تبلیغی اقدام سختی بوده است، مطرح کرد: طبق بررسی‌های انجام شده ۳۸ گونه مخاطب شناسایی شده‌اند که هرکدام با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند.

در ادامه حجت‌الاسلام رضا زند وکیلی، مسئول راهبری محتوای تبلیغی اداره امور مبلغین سازمان تبلیغات با اشاره به اینکه دغدغه چنین حرکتی سال‌ها وجود داشت، مطرح کرد: در جمع این دوستان توانستیم در کنار یکدیگر قبله واحدی را دنبال کنیم.

وی با اشاره به اینکه در این‌گونه جلسات محتوای تبلیغی محرم به ما رسید، عنوان کرد: تلاش ما در راستای این بوده است که این شبکه مستقل باشد. زندوکیلی با اشاره به اینکه با هم‌افزایی بیش‌تر اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد، اظهار کرد: برای توزیع تولیدات انجام شده باید از ظرفیت سازمان تبلیغات بهتر استفاده شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اصغر سهرابی، معاون راهبردی و توسعه راهبری سازمان تبلیغات نیز در این نشست با بیان اینکه فاصله ما با نسل‌های بعدی بسیار زیاد است، ابراز کرد: ما روحانیون ایرانی هستیم، ولی مخاطبین ما شهروندان جهانی و در دهکده جهانی هستند.

وی با اشاره به اینکه شبکه‌سازی باید حدود ۱۰ سال پیش اتفاق می‌افتاد، اظهار داشت: نسل بعدی ما به دوران ظهور نزدیک‌تر است و ما نیز باید پرچم را به دست این‌ها بدهیم و این اتفاق بسیار سختی است. حجت‌الاسلام سهرابی ادامه داد: تحول در نگاه ما خیلی ضروری است و تا این تحول در ما ایجاد نشود در مخاطب نمی‌توانیم تغییری ایجاد کنیم.

همچنین در این نشست، دیگر مبلغان و فعالان عرصه تبلیغ، نظرات و دیدگاه‌های خود را به‌طور جداگانه ارائه کردند. برنامه یک روزه شبکه ملی تولیدکنندگان محتوایی با زیارت قبور شهدای بهشت زهرا و روایتگری آغاز و سپس با هدف ظرفیت شناسی حوزه‌های علمیه و ارائه گزارش، جلسه‌ای با کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در آخرین برنامه، مبلغان حاضر در شبکه ملی تولیدکنندگان محتوایی، مهمان مدیر سازمان تبلیغات اسلامی بودند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار