کد خبر: ۱۶۴۷۳
سوره مهر| روایت‌هایی از عباس دوران به بازار آمد؛

خلبانی «شبیه افسانه‌ها»

«شبیه افسانه‌ها» روایت‌هایی درباره خلبان سرلشکر شهید «عباس دوران» با گردآوری مجید ایزدی در انتشارات سوره‌مهر منتشر شد. 
۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۵

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، مجید ایزدی در «شبیه افسانه‌ها» سعی کرده ادای دینی به خلبان شهید عباس دوران یکی از اسطوره‌های دفاع مقدس داشته باشد که به خاطر عملیات استشهادی و ناامن کردن اجلاسیه سران غیرمتعهدها در بغداد، نامش در بین قهرمانان ایران ماندگار شده است.

«شبیه افسانه‌ها» علاوه بر مصاحبه‌های شفاهی و بررسی دست‌نوشت‌های شهید، چکیده‌ای است از تحقیق در کتب و مقالات مختلف که در باب زندگی شهید عباس دوران و خلبانان نیروی‌هوایی نگاشته شده تا چهره کامل‌تری از زندگی و رشادت‌های شهید را به علاقمندان نشان دهد.
کتاب در سه فصل «زمین تا آسمان؛ روایت‌هایی از کودکی تا آغاز جنگ» ، « بلندای آسمان جایگاه من است! ؛ گزارش‌های روزنوشت عباس، چهار ماه اول جنگ» و « از آسمان تا عرش؛ روایت‌هایی از آغاز جنگ تا شهادت» به مرور خاطرات شهید عباس دوران از دوران کودکی تا زمان شهادت پرداخته است.

منبع خاطره‌ها، با ذکر شماره در داخل قلاب، در انتهای هر خاطره آمده است. همچنین، سعی شده در خلال خاطرات شهید، نام دیگر خلبانان شجاع نیروی هوایی ایران و حماسه‌های آن‌ها با شرح کاملی از عملیاتشان آورده شود تا به این بهانه، بار دیگر بخشی از حماسۀ بی‌نظیر عباس دوران و هم‌رزمانش در تاریخ دفاع‌مقدس مرور و به شکلی دیگر ثبت شود.

در پایان کتاب فصلی با عنوان « و اینک عباس دوران» وجود دارد که به بیانات مقام معظم رهبری در وصف شهید عباس دوران، توضیح برخی اصطلاحات کتاب، کتاب‌نامه و عکس شهید دوران و برخی هم‌رزمان او آورده شده است. 

«شبیه افسانه‌ها» در 279 صفحه، با شمارگان 1250 و با قیمت 225 هزار تومان در بازار نشر موجود است.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار