کد خبر: ۱۶۵۳۵
در گفتگو با مدیر کل تبلیغات اسلامی مطرح شد؛

خیمه عزای حسین در خوزستان برپا شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان در گفت و گویی رسانه ای برنامه های این اداره کل را در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) را تشریح کرد.
۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۸

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی،حجت‌الاسلام مهدی اخوان صباغ در گفت و گویی رسانه ایی با موضوع تشریح برنامه‌های ایام محرم و صفر اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان با اشاره به فرمایش رهبر کبیر انقلاب مبنی بر اینکه «محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه‌ داشته» اظهار کرد: دِینی که محرم و صفر برای تثبیت اسلام به گردن اسلام دارد را امام در این جمله پرمعنا به همه ما انتقال داده، این معنی که بار زنده بودن و حیات دین به عهده محرم و صفر است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان با بیان اینکه شعار «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» نیز برای ما معنادار است افزود: اسلام دین همه عالم و عوالم دنیایی ما است و قاعده مبارزه حق و باطل را همیشه درون خود دارد و این حقیقت که همیشه یزیدهای زمان در مقابل حسین‌های زمان صف می‌کشند و به دنبال ظلم کردن بوده و کنار نیامدن اباعبدالله الحسین (ع) با یزید و امثال آن حقیقتی است که بسیاری از آزادگان و آزادمردانی که خود را ملحق به این حرکت بزرگ ازادگی و بندگی خدا می‌دانند هم رهرو این مسیر هستند.
وی اضافه کرد: اتفاقاتی که در انقلاب اسلامی و در فرایند این حرکت شجره طیبه به وجود آمده، برگرفته از درس کربلا و عاشورا بود و اگر امام (ره) توانست این انقلاب را به پیروزی برساند و ایثار و رشادت و ازخودگذشتگی‌هایی که در جامعه و نسل انقلابی به وجود آمده برگرفته از معارف عاشورایی بود.
حجت‌الاسلام اخوان صباغ با اشاره به برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی خوزستان در ماه محرم تصریح کرد: محرم امسال تفاوت‌هایی با برنامه‌های سال گذشته دارد به خصوص اینکه محرم امسال همزمان با حضور پرشکوه و حماسی مردم در پای صندوق های رای بود که این نشات گرفته از جمهوریت انقلاب اسلامی است که در امتداد آن و در ایام محرم و صفر خیمه عزای حسین بن علی در خوزستان نیز برپا شده است.
اخوان صباغ گفت:محرم ذاتا یک حرکت مردمی است و ما سعی نداریم آن را دولتی کنیم بلکه وظیفه ما هموار کردن مسیر برای استفاده مردم از ظرفیتهایی است که حلقه های میانی ایجاد کرده اند .
وی با بیان اینکه سنت تاریخ، احیا و رشد روز افزون هیئت‌های حسینی است گفت:هیئت های حسینی در ایام غدیر امسال نیز اتفاق بزرگی به خصوص در خوزستان رقم زدند و علی‌رغم مشکلات اقتصادی کشور، ضیافتی پرشورتر برگزار شد و شور حرکت در مردم استان ملموس بود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان با اشاره به شعار محرم امسال  گفت: چند سیاست به صورت ملی ابلاغ شده و متمرکز بر موضوع طوفان الاقصی و فلسطین است که در این راستا شعار مشترک هیئات در سراسر کشور «آزادگان عالم در خیمه حسین اند» انتخاب شد.
وی با بیان اینکه در راستای هموار کردن مسیر برای هیات ها و تکایای مردمی و حمایت از فعالیت های مردم نهاد این تشکل های دینی نمایشگاه شمیم حسینی برگزار شد  که در این نمایشگاه ملزومات هیأت‌ها، مساجد و تکایای مذهبی از قبیل پخت و پز، سیستم صوتی و دیگر اقلام مورد نیاز آنها عرضه و به هیأت هایی که دارای مجوز رسمی از سازمان تبلیغات اسلامی باشند حواله خرید رایگان اهدا شد تا بتوانند از حداقل امکانات برخوردار باشند.
وی با اشاره به فعالیت 3000 هیئت در خوزستان تاکید کرد: بیش از 2000 مبلغ نیز در قالب 150 جلسه تمهیدی نسبت به شعار مشترک و محور محتوایی تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی با تکیه بر ایده مقاومت اعزام شده اند و در فضای مجازی نیز هشتگ #طرف_درست_تاریخ نیز توسط فعالان رسانه ای با اقبال روبرو شده است.

ارسال نظر