دسترسی سریع
کد خبر: ۲۶۱۷
۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۵

برترین‌های مسابقات ترنم وحی در استان بوشهر معرفی شدند

بوشهر- رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر از قهرمانی مؤسسه قرآنی مصباح الهدی وحدتیه در مسابقات ترنم وحی استان خبر داد.

 

برترین‌های مسابقات ترنم وحی در استان بوشهر معرفی شدند

برنامه ترنم وحی در ابتکاری نوین در فعالیت‌های قرآنی استان بوشهر و قهرمانی مؤسسه قرآنی مصباح الهدی وحدتیه در دومین دوره این مسابقات در دو بخش برادران و هم خواهران برگزار شد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: سال گذشته با تصویب شورای فرهنگ عمومی و تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استان بوشهر به عنوان اولین پایتخت قرآنی ایران در سال ۱۴۰۰ انتخاب شد، که دستگاه‌های قرآنی اقدام به انجام برنامه‌هایی در زمینه قرآن کردند.

وی اظهار داشت: اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر به عنوان تخصصی‌ترین نهاد قرآنی استان نیز در این سال برای دومین سال پیاپی اقدام به برگزاری مسابقات بین مؤسسات و خانه‌های قرآنی با عنوان ترنّم وحی با همکاری ادارات کل اوقاف و امور خیریه، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیمای مرکز بوشهر و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری بوشهر کرد.

احمدی منفرد ادامه داد: این مسابقات با حضور ۳۲ مؤسسه و خانه قرآنی به تفکیک ۱۶ گروه برادر و ۱۶ گروه خواهر برگزار شد و هر گروه شامل یک تیم سه نفره شامل یک قاری به عنوان نماینده بخش قرائت، یک حافظ به عنوان نماینده بخش حفظ و نفر سوم به عنوان نماینده بخش مفاهیم بود.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر ابراز داشت: این مسابقات به صورت تک حذفی برگزار شد و از مرحله یک هشتم شروع، و بعد مرحله یک چهارم و نیمه نهایی و در آخر فینال مسابقات بین دو تیم برگزار شد.

وی اضافه کرد: در اولین روز از ماه مبارک رمضان، شاهد برگزاری افتتاحیه این مسابقات با مسابقه قرآنی بین خانه قرآن قرآن شهدا نیروگاه اتمی بوشهر و مؤسسه قرآن و عترت سراج پهلوان‌کشی بودیم.

احمدی منفرد افزود: مسابقه پایانی در بخش برادران بین مؤسسه مصباح الهدی وحدتیه و خانه قرآن شهدا نیروگاه اتمی بوشهر برگزار شد که مؤسسه مصباح الهدی وحدتیه توانست با ۳۶۵ امتیاز خانه قرآن شهدای نیروگاه اتمی شکست دهد و قهرمان مسابقات در بخش برادران شود.

وی ادامه داد: خانه قرآن شهدای نیروگاه اتمی بوشهر حائز کسب رتبه دوم و مؤسسه حضرت رقیه سلام الله علیها شهر بوشهر نیز به مقام سوم بخش برادران دست یافت.

وی افزود: در بخش خواهران مسابقه فینال بین مؤسسه مصباح‌الهدی وحدتیه و خانه قرآن شهید کاظمی شهر برازجان برگزار شد که در نهایت مؤسسه مصباح‌الهدی وحدتیه توانست خانه قرآن ضامن آهو برازجان شکست دهد و در این بخش نیز به عنوان قهرمانی دست یافت و مؤسسه مشکات چغادک نیز حائز کسب رتبه سوم بخش خواهران شد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: این مسابقات قرآنی همه روزه در ماه مبارک رمضان از شبکه ملی امید از ساعت ۱۴ همراه با مسابقه پیامکی برای بینندگان، و رأس ساعت ۲۱:۱۵ نیز از شبکه استانی صدا و سیمای استان بوشهر پخش شد.

گفتنی است، اعضا تیم مؤسسه مصباح الهدی وحدتیه در بخش برادران متشکل از علی صالحی زیارتی، محمد شادور و عباس زارعی و در بخش خواهران شامل فاطمه سادات شجاعی و زهرا زارعی بود.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار