دسترسی سریع
کد خبر: ۳۷۴۳
۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۹
حجت‌الاسلام حریزاوی:

مهمترین برنامه سازمان دارالقرآن جهاد تبیین است

رئیس جدید سازمان دارالقرآن گفت: وظیفه قطعی و فوری سازمان چیزی جز جهاد تبیین نیست و بر همین اساس برنامه ما تأسیس قرارگاه جهاد تبیین در سازمان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حریزاوی رئیس جدید سازمان دارالقرآن با اشاره به مهمترین برنامه خود برای تحول در این سازمان، افزود: وظیفه قطعی و فوری سازمان چیزی جز جهاد تبیین نیست و بر همین اساس برنامه ما تأسیس قرارگاه جهاد تبیین در سازمان است و از همه اصناف و اقشاری که شیفته و دلداده قرآن هستند برای عضویت در این قرارگاه دعوت می‌کنیم.

قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی اضافه کرد: تبیین ریشه قرآنی دارد و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، ریشه‌ای‌ترین جهاد روزگار ماست.

وی تصریح کرد: بر همین اساس برنامه ما تأسیس قرارگاه جهاد تبیین در سازمان دارالقرآن کریم است و از همه اصناف و اقشاری که شیفته و دلداده قرآن هستند برای عضویت در این قرارگاه دعوت می‌کنیم.

رئیس جدید سازمان دارالقرآن ادامه داد: همچنین تمام دستاورد‌های قرآنی کشور، که از اول انقلاب تاکنون برنامه‌ریزی شده و توسعه یافته است از جمله موضوع تلاوت، تدبر، کرسی‌های تفسیر و حفظ، تعالی پیدا می‌کند و جدی‌تر دنبال می‌شود.

حریزاوی در خصوص تعامل سازمان دارالقرآن با دیگر نهاد‌های متولی حوزه قرآنی گفت: سوابق خوبی در خصوص این همکاری در سازمان وجود دارد که به همین دلیل عنوان یک دستگاه خوش‌نام و خوش‌خدمت شناخته می‌شود. مجموعه‌های مختلفی که می‌خواهند از اصیل‌ترین، عمیق‌ترین و درست‌ترین اندیشه‌ها و خدمات قرآنی بهره‌مند شوند می‌توانند از دفاتر سازمان دارالقرآن کریم در سراسر کشور بهره ببرند و ما در قالب تعامل و تفاهم ملی این موضوع را دنبال خواهیم کرد.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار