دسترسی سریع
کد خبر: ۴۵۵۱
۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۶
مدیرعامل بنیاد هدایت مطرح کرد

امامت محله؛ لبه تیغ جنگ تمدنی اسلام و کفر

حجت الاسلام محمدیان گفت: اگر از طلاب دعوت شود تا در سوریه برای جنگ با تکفیری‌ها حضور پیدا کنند بسیاری از آن‌ها عازم میدان می‌شوند، اما خیلی‌ها دعوت برای امامت مسجد را نمی‌پذیرند، چون آن را مانند جنگ با تکفیری‌ها لبه تیغ جنگ تمدنی اسلام و کفر نمی‌دانند.

به گزارش پایگاه خبری نهضت، عملیات شهدای حرم با حضور حجت الاسلام سید ناصر میرمحمدیان -مدیرعامل بنیاد هدایت - و حجت الاسلام رنجبر -مدیر حوزه علمیه کردستان-، معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی کردستان و امامان محله این استان در سنندج برگزار شد.

در افتتاحیه این نشست حجت الاسلام میرمحمدیان با طرح این سوال که وظیفه ما و نقشه ما برای ظهور چیست؟ بیان کرد: باید در ابتدای کار نقشه راه خود را به عنوان روحانیت برای امر ظهورمشخص کنیم.

مدیرعامل بنیاد هدایت افزود: یکی از نکات بیانیه گام دوم نیز همین است. رهبر معظم انقلاب در این بیانیه نقشه راه برای تحقق ظهور را مشخص کرده اند و این نقشه همان خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی است.

حجت الاسلام میرمحمدیان با اشاره به وجود تمدن‌های مختلف در دنیا و همچنین تسلط تمدن غربی برتمدن ما عنوان کرد: بسیاری از دستورالعمل‌ها، برنامه‌ها ریزی‌ها، ساخت و ساز‌های ما مبتنی بر تمدن غربی است و این به دلیل تسلطی است که این تمدن بر ما ایجاد کرده است.

مدیرعامل بنیاد هدایت گفت: ما که هرروز صبح از خواب بیدار می شویم،دعای عهد می‌خواندیم و اعلام آمادگی می‌کنیم و تأکید داریم که پا به رکاب حضرت ولی عصر (عج) آماده خدمت هستیم باید تلاش کنیم تا در مسیر تمدن سازی قدم برداریم.این تمدن سازی یکی از بزرگترین کار‌هایی است که باید نسبت به آن اقدام کنیم.

وی در ادامه افزود:اگر اتوبوسی در ورودی حوزه علمیه بیاید و از طلاب برای حضور در میدان جهاد حلب سوریه دعوت کند خیلی از طلاب اعلام آمادگی می‌کنند چرا که این جهاد را لبه تیغ جنگ تمدنی اسلام با کفر می‌دانند، اما اگر از همین طلاب دعوت شود که برای امامت مسجد حضور پیدا کنند خیلی‌ها نمی‌پذیرند؛ چرا که نگاهشان به میدان امامت اینگونه نیست و آن را خط مقدم جنگ تمدنی با کفر نمی‌دانند.

گفتنی است این نشست در دو روز برگزار می‌شود. گفتمان امامت، موضوع جهاد تبیین و خدمات بنیاد هدایت به شبکه امامت در این نشست به بحث گذاشته می‌شود. کارگاه‌های حل مسئله بخش دیگری از برنامه‌های این نشست بود.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار