کد خبر: ۹۱۶

برگزاری همایش «دختران فاطمی و انقلابی» در اردبیل

مسئول امور بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل از برگزاری همایش «دختران فاطمی و انقلابی» بمناسبت دهه فجر در اردبیل خبر داد.
۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، سارا حقی در مصاحبه ای با تبریک ایام الله دهه فجر و چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از اجرای برنامه های فرهنگی ویژه بانوان در این ایام خبر داد و گفت: گرامی داشت دهه فجر فرصت مناسبی برای انتقال مفاهیم و رشادت های مبارزان انقلابی به جوانان است و برگزاری جشن های ایام الله دهه فجر راه مناسبی برای آشنایی نسل سوم و چهارم بعد از انقلاب است.

وی به برگزاری همایش دختران فاطمی و انقلابی در اردبیل اشاره کرد و گفت: در راستای تقویت فعالیت گروه های «رفیقانه» و با هدف تبیین پیام انقلاب به نسل حاضر و هدفمند کردن گروه های دوستی، همایش دختران فاطمی و انقلابی با حضور رابطین گروه ها و حقه های میانی و اعضای گروه های رفیقانه از بین دانش آموزان دوره متوسطه و جمعی از مسئولین نهادهای فرهنگی و دینی در محل سالن اجتماعات مدرسه دخترانه صدرای اردبیل برگزار شد.

طرح رفیقانه طرح نوین تبلیغات دینی در بین نسل جوان

در این همایش حجت‌الاسلام سید محسن محسنی معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل در سخنانی، طرح رفیقانه را عملیات جدید تبلیغ نوین و غیر مستقیم معارف دینی در بین نوجوانان و جوانان عنوان کرد و گفت: مهمترین دوران زندگی هر انسانی دوره نوجوانی است چون در این مقطع سنی اساس شخصیت و نوع نگرش افراد به جامعه پایه ریزی می‌شود لذا باید در انتخاب دوست در این دوران دقت شود.

وی رفیق خوب را بهترین بازدارنده انسان از منکرات عنوان کرد و گفت: داشتن دوست و برقراری روابط اجتماعی با دیگران از نیاز‌های اساسی فرزندان مخصوصا در سنین نوجوانی است لذا نوجوانان که در آستانه زندگی اجتماعی قرار گرفته اند می‌توانند به وسیله رفیق خوب و بافضیلت، شخصیت خود را تقویت کنند و استعداد‌های اجتماعی خودشان را به فعلیت در آورند و خود را برای فعالیت‌های موثر اجتماعی آماده کنند.

وی طرح رفیقانه را عامل موثری در اغنای خلاء عاطفی نوجوانان عنوان کرد و گفت: ارائه مطالب فرهنگی و تربیتی و برگزاری جلسات دوستانه در قالب پرسش و پاسخ در رفع شبهات و آسیب های اجتماعی باید در اولویت طرح رفیقانه و گروه های دوستی قرار گیرد تا نتیجه بهتری از این طرح بدست آید.

تقوا و خویشتن داری شاخصه اصلی جوان مومن انقلابی

در ادامه ماهرخ الهیاری استاد دانشگاه و مشاور خانواده استان اردبیل در سخنانی به تبیین شاخصه های جوان مومن انقلابی اشاره کرد و گفت: تقوا و خویشتن داری، شناخت مبانی انقلاب و اعتقاد به اسلام ناب از مهم ترین ویژگی های جوان مومن انقلابی است.

وی بر ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه و ارتقای آگاهی در بین نوجوانان و جوانان تاکید کرد و گفت: مطالعه باعث تقویت بینش و اطلاعات افراد شده و باعث می‌شود واعظ دورنی در انسان پدید آید و این عامل مهم بازدارنده در مقابل آسیب ها است.

الهیاری در ادامه به راههای انقلابی ماندن و پایبندی به ارزش های اسلامی اشاره کرد و گفت: هدف قرار دادن آرمان های انقلاب و تقویت همت و اراده برای رسیدن به آن آرمان ها، پایبندی به استقلال کشور، حساسیت در برابر دشمن و عدم تبعیت از آن و نیز برخورداری از تقوای دینی و سیاسی از مهم ترین راهکارهای انقلابی گری و پایبندی به آرمان های امام راحل (ره) و شهدای انقلاب و دفاع مقدس و نیز تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است.

در ادامه، برگزاری مسابقه، اجرای سرود و پخش کلیپ و برپایی نمایشگاه عکس انقلاب انجام و از دختران گروه های رفیقانه و آثار برتر این طرح، رابطین و حلقه های میانی طرح رفیقانه با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

ارسال نظر