کد خبر: ۹۴۹
مدیرکل آموزش و سنجش حفظ سازمان دارالقرآن الکریم:

برگزاری چند باره آزمون اعطای مدرک مورد تأیید نیست

محمد رمضانی‌فرد خبر داد حذف حد نصاب‌ها و برگزاری چندباره آزمون اعطای مدرک در یک سال مورد تأیید دبیرخانه شورای ارزیابی نیست و برخی مصاحبه‌ها در این زمینه تنها یک گمانه‌زنی است.
۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، محمد رمضانی فرد «مدیرکل آموزش و سنجش حفظ سازمان دارالقرآن الکریم» با اعلام برگزاری پنجاه‌وهشتمین جلسه شورای ارزیابی حافظان قرآن که با حضور همه اعضا به جزء دبیردر روز سه‌شنبه، ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ برگزار شد با بیان اینکه دستور جلسه این نشست، بررسی ضوابط و آیین‌نامه‌های مربوط به آزمون‌های ارزیابی تخصصی حافظان قرآن بود خاطرنشان کرد: در این جلسه صرفاً به بررسی، مشورت و همچنین پیش‌بینی احتمالات مربوط به تغییراتی که امکان دارد در آزمون‌های ارزیابی حافظان ایجاد شود پرداخته شد و هیچ‌گونه مصوبه‌ای نداشت.

مدیرکل آموزش و سنجش حفظ سازمان دارالقرآن الکریم درباره خبرهای منتشرشده در خصوص مصوبات این جلسه گفت: دبیرخانه این شورا به‌عنوان مرکز رسمی اطلاع‌رسانی آزمون‌های مربوط به این حوزه، هرگونه مصاحبه‌ای که درباره این جلسه تا به امروز توسط برخی از اعضا منتشرشده است، تکذیب می‌کند.

رمضانی فرد با تأکید بر اینکه این جلسه هیچ‌گونه مصوبه قانونی که مورد تأیید همه اعضا باشد، نداشت گفت: موضوعی مبنی بر حذف حدنصاب‌ها یا برگزاری چندباره آزمون اعطای مدرک در یک سال مورد تأیید دبیرخانه شورای ارزیابی حافظان قرآن نیست و مواردی که در این زمینه در برخی از مصاحبه‌ها منتشرشده است، صرفاً یک گمانه‌زنی است.

وی بابیان اینکه موضوعاتی که اخیراً توسط یکی از اعضای شورا منتشرشده است، مخالفان زیادی داشته است و به‌هیچ‌وجه مصوب نشده است، گفت: اطلاع‌رسانی مصوبات شورای ارزیابی حافظان قرآن کریم صرفاً بر عهده دبیرخانه این شورا است و هرگونه گمانه‌زنی درباره تغییرات، مسئولیتش با منتشرکننده خبر و فرد مصاحبه‌شونده است.

مدیرکل آموزش و سنجش حفظ سازمان دارالقرآن ادامه داد: این جلسه به مدت سه ساعت طول کشید و لذا با توجه به اینکه تعدادی از اعضا برای اولین بار بود که در جلسه حضور پیدا می‌کردند، صرفاً به تبیین طرح و بررسی زوایای برگزاری آزمون‌ها پرداخته شد. در جلسات آتی این مباحث ادامه پیدا خواهد کرد.

یادآوری می‌شود، شورای ارزیابی حافظان قرآن بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی متشکل از هفت نفر از کارشناسان و متخصصان قرآنی تشکیل‌شده است و به‌منظور تصویب ضوابط علمی و دستورالعمل‌های اجرایی و نظارت بر برگزاری آزمون‌های تخصصی حفظ قرآن فعالیت می‌کند.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار