کد خبر: ۹۵۱

آغاز به‌کار اولین رویداد قرآنی محله محور در اردبیل

اولین رویداد قرآنی محله محور به‌صورت گروهي و خانوادگی در ۱۲ رشته قرآنی، ادبی و هنری در اردبيل برگزار می‌شود.
۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، مهدی طاهری مسؤول کارگروه قرآنی قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت زهرا (س) استان اردبیل در جریان رونمایی از پوستر اولین رویداد قرآنی محله‌محور در قرارگاه فرهنگی ـ اجتماعی حضرت فاطمه زهرا(س) استان اردبیل اظهار کرد: این رویداد قرآنی به‌صورت تیمی و خانوادگی در ۱۲ رشته قرآنی، ادبی و هنری برگزار می‌شود.

وی به بخش‌های مختلف این رویداد قرآنی پرداخت و افزود: این ۱۲ رشته قرآنی دارای بخش‌های آوایی شامل؛ قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، حفظ قرآن و اذان، بخش ادبی شامل؛ دلنوشته‌های قرآنی و بخش هنری شامل؛ عکاسی از نماز جماعات، مسجد محله، کمک‌های مومنانه و. .. است.

مسؤول کارگروه قرآنی قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت زهرا(س) استان اردبیل بیان کرد: ارائه ایده و طرح‌های خلاقلنه برای دعوت و ایجاد جذابیت کلاس‌های قرآنی از جمله دیگر بخش‌های این رویداد قرآنی خواهد بود.

وی تصریح کرد: این رویداد به‌صورت مشارکتی و با حضور اعضای محلات و خانواده‌ها و با هدف شناسایی افراد و گروه‌های فعال قرآنی محله محور برگزار می‌شود.

طاهری ادامه داد: اعضای قرآنی محلات به‌صورت تیم‌های حداقل ۷ نفره و اعضای خانواده‌ها به‌صورت تیم‌های حداقل ۳ نفره می‌توانند در این رویداد قرآنی محله محور شرکت کنند.

وی افزود: علاوه بر شناسایی افراد و گروه‌هخای قرآنی محله محور، استعدادیابی و هدایت این استعداد‌های قرآنی به مراکز قرآنی توانمند برای کسب مهارت‌های تخصصی از جمله اهداف این رویداد قرآنی است.

مسؤول کارگروه قرآنی قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت زهرا(س) استان اردبیل اظهار کرد: گروه‌ها و افراد برتر قرآنی در محلات پس از پایان این رویداد از طریق رسانه‌ها و به‌خصوص رسانه ملی معرفی خواهند شد.

وی به ضرورت ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه تاکید کرد و گفت: ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه قطعا باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و رشد و پرورش بهتر جوانان و نوجوانان خواهد بود.

طاهری گفت: علاقمندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند علاوه بر مراجعه حضوری به دبیرخانه مرکزی این رویداد قرآنی واقع در مهدیه اردبیل و موسسات قرآنی منتخب و یا رابطان محلات، هرگونه سوال خود را از طریق سامانه مجازی(واتساپ) به شماره ۰۹۳۳۷۴۶۴۰۲۹ مطرح كنند.

آغاز به‌کار اولین رویداد قرآنی محله محور در اردبیل

ارسال نظر