کد خبر: ۹۸۶
مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل خبر داد؛

۸ مسجد اردبیل میزبان معتکفین

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: اعتکاف دراردبیل در هشت مسجد برگزار شده تا مومنان این ایام را با راز و نیاز سپری کنند.
۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۸

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده در مصاحبه با روابط عمومی این اداره کل، اظهار کرد: مراسم اعتکاف از ۱۳ تا ۱۵ رجب در مساجد منتخب استان اردبیل نیز برگزار خواهد شد تا مؤمنان از این فرصت برای خلوت با معبود و شست و شوی دل و روحشان از زنگار معاصی سالی معنوی را رقم بزنند.

وی خاطرنشان کرد: برای آقایان مساجد امام علی کارشناسان، المهدی حافظ، الغدیر شورابیل، مسجد جامع و اعظم و حضرت ابوالفضل (ع) شهرک سینا تدارک دیده شده تا مراسم معنوی اعتکاف را انجام دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: برای بانوان نیز مسجد سادات علی آباد و الزهرا(س) شهرک آزادی تدارک دیده شده تا در ایام اعتکاف از فرصت به وجود آمده برای برداشتن توشه معنوی استفاده کنند.

حجت‌الاسلام جعفرزاده ادامه داد: این مراسم با رعایت موازین بهداشتی برگزار خواهد شد و مومنانی که هر سه دوز واکسن کرونا را تزریق کرده اند با در دست داشتن کارت واکسن و مدارک می‌توانند در این مراسم معنوی حضور پیدا کنند.

وی بیان کرد: در برنامه‌های اعتکاف امسال در کنار دعا و نیایش سخنرانی و محفل انس با قرآن برای مؤمنان تدارک دیده شده است تا در مدت سه روز گوشه نشینی و خلوت در مساجد بتوانند حال و هوای معنوی خود را اعتلا دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل افزود: در سایر شهرستان‌ها نیز حداقل یک مسجد برای اعتکاف آقایان و یک مسجد نیز برای اعتکاف بانوان تدارک دیده شده که مؤمنان می‌توانند با مراجعه به ادارات تبلیغات اسلامی در جریان برگزاری این آئین معنوی قرار گیرند.

حجت‌الاسلام جعفرزاده تصریح کرد: این مراسم از اذان صبح ۱۳ رجب آغاز خواهد شد و تا اذان مغرب ۱۵ رجب معتکفان از فرصت ماه پرفیض رجب برای بهره‌مندی از معنویت بیشتر استفاده خواهند کرد.

ارسال نظر