کد خبر: ۹۹۹
مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن:

۳۳۰۰ خانه قرآن و عترت پایش میدانی شدند

مدیرکل توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم از پایش میدانی ۳۳۰۰ خانه قرآن و عترت در مرحله دوم اجرای طرح خود اظهاری خبر داد.
۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۴

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، با توجه به نقش بی‌بدیل خانه‌های قرآن در ترویج و تعمیق فرهنگ قرآن و اهل‌بیت (ع) در جامعه اسلامی و اجرای سیاست‌های قرآنی کشور، لازم است فعالیت خانه‌های قرآن در هموارترین مسیر جهت توسعه برخوردار بوده و واجد مطلوب‌ترین سطح کیفیت باشند تا بتوانند نقش محوری خود را ایفا کنند. حصول به این نقطه مطلوب و ترسیم مسیر راه، نیازمند اطلاع دقیق از وضعیت موجود است؛ لذا جهت دستیابی به واقعیت موجود در عرصه فعالیت خانه‌های قرآن و عترت به‌ویژه پس از شیوع بیماری کرونا و تلاش برای تنظیم سند تحول در افق میان‌مدت و بلندمدت توسعه فعالیت‌های مربوط به «پایش خانه‌های قرآن و عترت» در دستور کار سازمان دارالقرآن الکریم قرارگرفته است.

حسین بهبودی «مدیرکل توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم» در خصوص اجرای طرح پایش خانه‌های قرآن و عترت در گفتگو با روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: با توجه به اتمام زمان اجرای مرحله دوم طرح ارزیابی و پایش خانه‌های قرآن و عترت که تا ۲۰ بهمن‌ماه اعلام‌شده بود، به دلیل تراکم برنامه‌های ماه اخیر و همچنین محدودیت‌های تردد در برخی استانها به دلیل شرایط جوی و اتمام دوره رصد مذکور، مهلت پایش خانه‌های قرآن و عترت تا ۱۵ اسفندماه سال جاری تمدید شد.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله نخست اجرای طرح خود اظهاری، تعداد چهار هزار و ۵۲۸ خانه‌های قرآن و عترت در سامانه اعلام وضعیت کردند و در مرحله دوم، یعنی پایش میدانی، تاکنون حدود ۳۳۰۰ خانه مورد بازدید ارزیابان قرارگرفته است.

مدیرکل توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم در پایان اذعان کرد: رصد میدانی از ۲۰ دی ۱۴۰۰ آغازشده و تا ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت و پس از پایان مرحله دوم و حصول اطلاعات، مرحله تحلیل و دسته‌بندی خانه‌ها انجام و نتایج، جهت برنامه‌ریزی‌های بعدی سازمان و دستگاه‌های مذکور، مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر