دسترسی سریع
کد خبر: ۱۰۰۱۳
۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۸
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی:

آرزوی ما تحقق ایده بنیاد هدایت است

معاون تبلیغ و امور فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در محفل بنیاد هدایت ایده بنیاد را مبتنی بر مسئله امامت و ولایت دانست و گفت: آرزو داریم که این ایده در بستر مسجد، محقق شود.

آرزوی ما تحقق ایده بنیاد هدایت استبه گزارش روابط‌ عمومی سازمان تبلیغات اسلامی،  محفل همسنگران بنیاد هدایت به مناسبت سالروز شهادت امام جواد (علیه‌السلام)  با سخنرانی حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی معاون تبلیغ و امور فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و ذکر مصیبت اهل‌بیت (علیهم السلام) برگزار شد.

حجت‌الاسلام عزت زمانی در این نشست به تبیین نقش اهل‌بیت (علیهم‌السلام) در تقابل با دستگاه طاغوت پرداخت و گفت: حیات و نقش ایشان در پیش‌برد نقشه اساسی توحیدی که نبی مکرم اسلام (ص) آن را رهبری کرده در تقابل با دستگاه طاغوت در طول تاریخ شکل گرفته است.

وی ادامه داد: اوج قله حرکت نبی مکرم اسلام (ص) ساخت نظامات و سازوکار‌های اقامه حقیقی مبتنی بر توحید و نظام ولایت و وحی است و هر کدام از اهل‌بیت (علیهم‌السلام) در برهه‌ای با این نظام مبتنی بر شناخت هستی و شناخت انسان نقش ایفا کرده اند و به تناسب طرح‌هایی که دستگاه طاغوت سامان می‌داد و فراز و نشیب‌هایی که رخ می‌داد نقش آفرینی کرده اند.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه هر جا لازم بوده این دستگاه فقاهت با مردم ارتباط پیدا کند، دستگاه فقه و فقاهت اهل‌بیت (ع) با چینش نظامات متناسب با مردم راه را طی کرده است افزود: برای نمونه امام رضا (ع) در جریان هجرت و ساخت نظامات الهی نقش ویژه‌ای دارند. ایشان دستگاه علمی اهل‌بیت (ع) را تقویت کردند و برتری این دستگاه بر نظام طاغوتی را اثبات کرد.

وی ادامه داد: ایشان در طی مناظراتی که با ادیان مختلف داشتند ما فکر می‌کنیم که بانی این جلسات مأمون بوده، ولی به نظر می‌رسد امام رضا (ع) به تناسب وضعیت زمانه این برنامه‌ها را ترتیب دادند و برتری نظام ولایت را به رخ همه کشیدند.

حجت‌الاسلام عزت زمانی در ادامه با اشاره به امامت امام جواد (ع) در دوران کودکی اظهار داشت: دستگاه ولایت گاهی در یک کودک ۸-۹ سال تبلور پیدا می‌کند، تا کسی نتواند در مقام علمی و برتری پیامبر (ص) و ائمه معصومین (ع) دچار شبهه شود و ثابت می‌کند چنین کودکی می‌تواند این دستگاه علمی را نمایندگی کند.

وی امام جواد (ع) را مولود مبارکی دانست و گفت: جایگاه علمی این امام سبب تثبیت دستگاه امامت شد و حضرت جواد (ع) زمینه ساز پرچمداری ولایت توسط امام زمان (عج) شدند که سن کمتری نسبت به آن حضرت داشتند.

وی در بخش دیگر سخنان خود انقلاب اسلامی را اوج درگیری دستگاه ولایت با دستگاه طاغوت زمانه عنوان کرد و افزود: این انقلاب پرچمی را بلند کرد که مدعی است بر اساس دین و با بهره گیری از از دانش اهل‌بیت (ع) و نظاماتی که ایشان طراحی کرده اند، می‌شود همه نیاز‌های بشر را تأمین کرد و مدعی به هم ریختن همه نظامات طاغوتی است.

معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی، در پایان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در بنیاد هدایت، گفت: آرزوی ما این است که ایده بنیاد هدایت که مبتنی بر امامت و ولایت است و در بستر مسجد هویت خود را شکل می‌دهد، محقق شود. در این زمینه قدم‌های خوبی برداشته شده و کار‌هایی زیادی نیز لازم است که انجام بشود. امیدواریم ما نیز در مسیر مجاهدت‌های اهل‌بیت (ع) نقش آفرین باشیم.

گفتنی است، در پایان نشست جمعی از همسنگران به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و حجت‌الاسلام عزت زمانی به سؤالات مطرح شده پاسخ گفتند. برگزاری نماز جماعت و ذکر مصیبت امام جواد (ع) پایان بخش برنامه‌های این نشست بود.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار