دسترسی سریع
کد خبر: ۱۰۰۳۸
۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۳

اعلام برنامه‌های سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی در اردبیل

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با اعلام برنامه‌های این اداره به‌مناسب یکم تیر ماه گفت: روحانیون و فعالان تبلیغی «جهاد تبیین» را در اولویت قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده در گفتگو با خبرنگار تبلیغات اسلامی اردبیل با تبریک فرارسیدن یکم تیرماه سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی و آغاز هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی، در سخنانی اظهار کرد: مقام معظم رهبری، با توجه به ضرورت امر تبلیغ می‌فرمایند «سازمان تبلیغات اسلامی یکی از مهم‌ترین رویش‌های انقلاب اسلامی است که با تصمیمی روشن‌بینانه و ژرف‌نگرانه با هدف تبلیغ و عرضه‌ی اندیشه‌ی تابناک اسلام ناب محمدی (ص) به جامعه‌ی انقلابی بویژه جوانان جویای حقیقت و معرفت، شکل گرفت.»


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل برنامه‌های این اداره کل به‌مناسبت یکم تیرماه را تشریح کرد و افزود: تجدید میثاق کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل با شهدا و عطر افشانی مزار شهدای انقلاب اسلامی در مرکز استان و ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های تابعه به عنوان اولین برنامه در آغاز هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی در استان برگزار می‌شود.

وی به حضور در گفتگوی خبری رسانه استانی اشاره کرد و افزود: با هدف ارتباط رسانه‌ای با مردم و ارائه گزارش از برنامه‌های اداره کل تبلیغات اسلامی و بیان اولویت‌های این اداره در سال جاری، گفتگوی زنده رادیویی و تلویزیونی در برنامه «رادیو ساعتی» شبکه سبلان اردبیل انجام می‌شود.

حجت الاسلام جعفرزاده برگزاری «نشست خبری» با اصحاب رسانه را از دیگر برنامه‌های این اداره کل عنوان کرد و افزود: در روز اول تیرماه نشست خبری با محوریت «جهاد امید و ایمان، همت همگانی در تبلیغ اسلام ناب» با حضور مسئولین خبرگزاری‌ها، خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی اردبیل برگزار می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل افزود: سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه توسط رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های تابعه با موضوع تبلیغ و اطلاع رسانی دینی و نیز تبیین و تشریح عملکرد این ادارات در همه شهرستان‌ها برگزارمی شود.

وی از اجرای همایش «خانواده متعالی در گام دوم انقلاب با محوریت ایمان و امید» ویژه کارکنان و خانواده تبلیغات اسلامی استان اردبیل خبر داد و گفت: این همایش در آستانه هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی در اردوگاه انصارالحسین (ع) شهر گردشگری سرعین برگزار شد.

اعلام برنامه‌های سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی در اردبیل

ضرورت توجه مبلغین به تبلیغ دین با محوریت «تبیین و بصیرت افزایی»

حجت الاسلام جعفرزاده بر ضرورت توجه به مسئله تبلیغ دینی در تحقق «بیانیه گام دوم انقلاب» اشاره کرده و گفت: سازمان تبلیغات اسلامی با شناسایی و احصاء نیازها و زیست بوم هر منطقه، اهداف خود را به سمت تحقق گام دوم انقلاب هدایت کرده و در صدد مردمی کردن تبلیغات برآمده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل دین شناسی همراه با بصیرت را گام اول تبلیغ برشمرد و افزود: اولین گام در راستای تبلیغ مطلوب، آگاهی مبلّغ از دین و ابعاد نورانی آن است. در روایات بسیاری به این مسأله اشاره شده و دین شناسی را مقدمه دین آموزی معرفی کردند، رسول خدا (ص) در این باره می‌فرمایند: «دین خداوند متعال را تنها کسی یاری می‌رساند که به تمام جوانب آن احاطه داشته باشد».

توجه به نسل جوان در اولویت قرار گیرد

مدیرکل بر ارتباط مستمر روحانیون با نسل جوان تاکید کرد و گفت: یکی از ضرورت‌های تبلیغی، توجه به نسل جوان و آشنایی با نیازمندی‌های روحی و روانی آنها است و باید در اولویت کاری روحانیون و فعالان فرهنگی و تبلیغی قرار گیرد.

وی افزود: راه روشنی که جوانان را به ارمغان جاودان و سعادت آفرین می‌رساند، ارائه جلوه‌های زیبای دین داری، فراهم سازی فضای پرجاذبه معنویت اندیشی و بیان آموزه‌های زنده، پویا و هم سو با جاذبه‌های فطری، احتیاجات روحی و توانمندی‌های جسمی خواهد بود.

حجت الاسلام جعفرزاده به روحیه پرنشاط همراه با عطوفت و مهربانی جوانان اشاره کرد و گفت: جوانان، ارزش‌های واقعی و معارف روشنگر مذهبی را با قالبی نو، به روز، پرتنوع و همراه با هم زبانی و مهربانی می‌طلبند و شیفته دین باوری، فضیلت پذیری، احساس خداجویی، خداپرستی و درست فهمی مبانی دینی هستند لذا باید در روانشناسی تبلیغ به خصوصیات جوانان توجه ویژه شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: در استان اردبیل یک هزار و ۲۰۰ هیأت مذهبی، یک هزار و ۵۰۰ مداح و ۳ هزار روحانی مشغول فعالیت هستند که در راستای ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) به مردم استان خدمت‌رسانی می‌کنند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار