دسترسی سریع
کد خبر: ۱۰۰۵۳
۰۱ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۰

امضای تفاهم‌نامه میان سازمان دارالقرآن و معاونت تهذیب حوز‌ه‌های علمیه

تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان دارالقرآن الکریم و معاونت تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه با هدف مشارکت و اجرای فعالیت‌های قرآنی امضا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، آیین امضای تفاهم نامه میان معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه و سازمان دارالقرآن الکریم در حاشیه نشست  آموزشی «مردمی‌سازی فعالیت‌های قرآنی کشور» از سوی حجت‌الاسلام علی تقی‌زاده رییس سازمان دارالقرآن الکریم و حجت‌الاسلام محمد عالم‌زاده نوری معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه برگزار شد. 

حجت‌الاسلام عالم‌زاده نوری در حاشیه امضای تفاهم نامه با سازمان دارالقرآن الکریم گفت: همکاری و تعامل مشترک میان سازمان دارالقرآن الکریم و معاونت تهذیب و تربیت به همراه  مشارکت در فعالیت‌های علمی و آموزشی، قرآنی، تحقیقی و پژوهشی قرآن کریم در سطوح مختلف و لایه‌های متنوع برای حوزه‌های علمیه از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه افزود: حوزه علمیه پرچم‌دار فعالیت‌های قرآنی است و امیدواریم در ادامه نیز سرسلسله فعالیت‌های قرآنی باشد. افراد و شخصیت‌های برجسته و متنوع حوزوی در زمینه حفظ، روان‌خوانی، روخوانی، مفاهیم و تدبر فعالیت کرده و آموزش می‌بینند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تفاهم نامه تا چه اندازه می‌تواند بستری رو به جلو برای گسترش فرهنگ قرآنی باشد، گفت: فعالیت‌های قرآنی باید هم در حوزه‌های علمیه و هم در جامعه اسلامی در رأس قرار داشته باشد. همه شئون اجتماعی و حیات زیر پوشش قرآن کریم و چتری برای جامعه است.

وی ادامه داد: پژوهش و امور تبلیغ و مدیریت حوزه‌های علمیه باید سبقه قرآنی داشته باشد و در جامعه اسلامی انتظار می‌رود اقتصاد، تعلیم و تعلم، نظام اداری و مدیریتی بویی از قرآن داشته باشد. در واقع باید همه خرده نظام‌ها زیر پوشش قرآن بدرخشند تا ما  شاهد سبک زندکی قرآنی در بین اقشار مختلف جامعه باشیم.

حجت‌الاسلام عالم‌زاده نوری با تاکید بر اینکه در جامعه اسلامی نباید رفتارهای غیرقرآنی مشاهده شود، ادامه داد: اصحاب قرآن و جامعه قرآنی باید  این نگاه را داشته باشند تا جامعه را به صورت یکپارچه هدایت و تربیت کنند. باید منش و شئون امت و جامعه اسلامی با شیوه و منش و شئون قرآنی هم تراز بوده و استاندارد قرآنی داشته باشد.

امضای تفاهم‌نامه میان سازمان دارالقرآن و معاونت تهذیب حوز‌ه‌های علمیه

امضای تفاهم‌نامه میان سازمان دارالقرآن و معاونت تهذیب حوز‌ه‌های علمیه

امضای تفاهم‌نامه میان سازمان دارالقرآن و معاونت تهذیب حوز‌ه‌های علمیه

 

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار