دسترسی سریع
کد خبر: ۱۰۰۵۵
۰۳ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۲
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان:

اعزام یک‌هزار  دانش‌آموز به اردو‌های تفریحی

حجت‌الاسلام رازیانی گفت: بنیاد نوجوان به منظور مشارکت دادن نوجوانان کردستانی در برنامه‌های فرهنگی در استان راه‌اندازی شده است.

یه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام برومند رازیانی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان در نشست اصحاب رسانه استان با تبریک یکم تیرماه روز ملی تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی و سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: تمام برنامه‌های این دستگاه دینی استان براساس اقتضائاتی است که زیست بوم استان دارد و در انجام رسالت‌مان قرآن را محور و جهاد تبیین را بعنوان کلان برنامه دستگاه تبلیغی استان در نظر گرفتیم.

وی با اشاره به اینکه سعی و تلاش ما پیشبرد فعالیت‌های تشکل‌های دینی به سمت اجتماعی شدن بوده است، افزود: هئیات مذهبی نیز در یکسال اخیر به سوی اجتماعی شدن پیش رفته‌اند و در رویداد‌هایی مثل سیل، زلزله و کرونا حضور اجتماعی فعالی از جامعه دینی و تشکل‌های دینی کشور شاهد بودیم.

وی به نقش اثرگذار بانوان در جامعه بعنوان کنشگران موثر و توانمند پرداخت و تصریح کرد: در عرصه جهاد تبیین به بانوان توجه ویژه‌ای شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان بیان کرد: براساس نیاز کنونی جامعه و انقلاب ما، نوجوانان را در سبد برنامه‌های فرهنگی قرار دادیم و در این راستا بنیاد نوجوان را در کشور و استان راه‌اندازی کردیم که برای جوانان و نوجوانان برنامه ریزی خواهد کرد.

حجت‌الاسلام رازیانی یادآور شد: اجرای اردوی یاوران امین ویژه دانش‌آموزان پسر که از ۱۶ تیرماه اولین گروه عازم اردو‌های فرهنگی، تفریحی و آموزشی می‌شوند از برنامه‌های این اداره‌کل در استان است که این برنامه برای یک‌هزار دانش‌آموز دختر و پسر در استان اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: آموزش دوره‌های تبیین و تربیت کنشگران فعال در عرصه فرهنگی و اجتماعی استان از اهداف برگزاری این دوره‌های آموزشی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان از راه‌اندازی پویش‌های مختلفی در استان طی یکسال اخیر خبر داد و گفت: مهرواره محله همدل، نشر خوبی‌ها، پویش‌های کتابخوانی را در استان اجرا کرده‌ایم.

حجت‌الاسلام رازیانی تصریح کرد: تلاش ما بر این است تا برنامه‌های این اداره‌کل را فراتر از طیف و جناحی خاص و یا حتی منحصر به جامعه دینی اجرا کنیم و از کار‌های ویترینی دوری کنیم و اقدامات اثرگذار انجام دهیم.

وی وجود ۲۰۰ تشکل دینی، کانون‌های فرهنگی، ۸۰۰ مداح تشیع و تسنن، ۶۰۰ هیئت مذهبی، را از ظرفیت‌های استان دانست و گفت: تشکیل ستاد نهضت پیشرفت بانوان در استان انجام شده که به اجرای طرح‌هایی شامل دختران پیشرو، رفیقانه و گروه‌های دخترانه‌ای که در سطح استان فعال است، می‌پردازد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان یادآور شد: ۳۴۰ موسسه و خانه قرآن شهری و روستایی در استان فعال است که در طول یکسال اخیر صد‌ها محفل قرآنی را در مساجد، تکایا و خانه‌های قرآنی اجرا کردند.

حجت‌الاسلام رازیانی به اجرای ۳۷ حلقه تفسیری قرآنی، دوره‌های تربیت معلم قرآن و تربیت سبک زندگی قرآنی در یکسال اخیر به عنوان بخشی از فعالیت‌های قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان در استان پرداخت و  گفت: برگزاری همایش طلایه‌داران تبلیغ، برگزاری نشست‌های وحدت و مقاومت، برپایی دوره‌های آموزش و توانمندسازی برای مبلغین نیز انجام شد.

وی اعلام کرد: در حوزه‌ی بنیاد نوجوان، جلسات گفتمان‌های دینی، تربیت و آموزش مربیان متخصص کودکان و نوجوانان و توانمندسازی مربیان آموزشی و پرورشی نیز انجام شده است.

وی از تشکیل کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی در کردستان در سال گذشته خبر داد و گفت: قرار است امسال سازمان رسانه سپهر استان کردستان در استان راه‌اندازی شود و موافقت‌های این سازمان نیز گرفته شده است.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار