دسترسی سریع
کد خبر: ۱۰۰۷۴
۰۱ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۵
مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل خبر داد؛

اجرای ۲۱ هزار جلسه تبلیغ دینی با محوریت «جهاد تبیین» در اردبیل

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل از فعالیت ۳ هزار مبلغ و مبلغه در استان خبر داد و گفت: ۲۱ هزار جلسه تبلیغ دینی با محوریت جهاد تبیین در سال گذشته در مناطق مختلف استان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده پیش از ظهر پنجشنبه در نشست با خبرنگاران در اردبیل همزمان با آغاز هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی در سخنانی اظهار کرد: اشاعه فرهنگ دینی در جامعه اسلامی از اهداف عمده و اصلی سازمان تبلیغات است که امسال برنامه‌های اصلی تبلیغ و اطلاع رسانی با محوریت جهاد امید، ایمان و همت همگانی در تبلیغ اسلام ناب برگزار می‌شود.

وی مجاهدت خالصانه در راه تبلیغ اسلام را اقدامی مفید و راهگشا در راستای ترویج اندیشه‌های اسلامی اعلام کرد و گفت: امروز ما در شرایط خاص جریان تمدن اسلامی قرار داریم چرا که در هیچ زمانی مانند زمان حاضر تقابل حق و باطل و ۲ جریان توحیدی و شیطانی چنین عریان و واضح بیان نشده بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: در این نبرد تمدنی، سازمان تبلیغات اسلامی در حراست از اندیشه‌های بنیادین و اصیل اسلام ناب وظیفه و رسالتی سنگین دارد که باید با جهاد تبیین در راستای ادای این وظیفه همتی راستین داشت.

حجت الاسلام جعفرزاده منبع اصلی دین اسلام را قرآن اعلام کرد و افزود: گرچه در نزول و بیان قرآن تحریفی اتفاق نیفتاد اما در تفسیر آن روایات متعددی را شاهد هستیم که با ایجاد نحله‌های گوناگون فکری، انواع تفسیرها و تعبیرها از مفاهیم قرآن صورت گرفته است.

«صحیفه نور» سندجامع اندیشه محور در پیشرفت فکری و فرهنگی جامعه است

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اما بعد از انقلاب اسلامی در جامعه با وجود یک رهبر جریان ساز و پشتوانه عقبه فکری و تئوریک این اندیشه‌ها در قالب صحیفه‌ای منسجم به نام «صحیفه نور» حضرت امام خمینی (ره) تدوین شد که امروز چراغ راه همگان در فهم آیات و مبانی قرآن است.

حجت الاسلام جعفرزاده سازمان تبلیغات اسلامی را مسئول ترویج، تبلیغ، تبیین و تعمیق باورهای دینی در بین آحاد جامعه اعلام کرد و ادامه داد: امروز این وظیفه یک کار تخصصی و پیچیده است که در نقطه مقابل شاهد نبرد اندیشه و مبارزات درونی و بیرونی در جامعه هستیم.

وی اضافه کرد: تبیین اسلام ناب از جریانات امروز واضح است و ما امر به معروف و نهی از منکر را یک وظیفه عمومی و همگانی در جامعه قلمداد می‌کنیم.

 اجرای 21 هزار جلسه تبلیغی با حضور 3 هزار مبلغ و مبلغه در اردبیل

حجت الاسلام جعفرزاده بیان کرد: ما به عنوان یک فرد حاضر در این جامعه دینی وظیفه و مسئولیت خطیر این اندیشه‌های اسلامی را با تکیه بر تعهد تبیین داریم که در این راستا مبلغان و مبلغات ما سال گذشته در قالب ۲۱ هزار جلسه تبلیغی و دینی در مناسبت‌های مختلف و در سطح استان را انجام دادند.

وی از فعالیت ۳ هزار نفر مبلغ و مبلغه در سطح استان خبر داد و اظهار کرد: در کنار این مبلغان ما یک هزار و ۵۰۰ نفر مداح را ساماندهی کرده‌ایم.

حجت الاسلام جعفرزاده با بیان اینکه در حال حاضر ۲ هزار و ۴۰۰ مسجد در سطح استان فعال است، تصریح کرد: در ۱۵۰ مؤسسه و خانه‌های قرآنی امر تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی با قوت و قدرت در حال انجام است.

طرح قرآنی «سمیر» برای اولین بار در کشور به قرآن محوری در سبک زندگی می پردازد

وی از اجرای طرح «سمیر» با پشتیبانی و همراهی آیت الله سید حسن عاملی امام جمعه اردبیل در سطح استان خبر داد و گفت: طرح «سمیر» با محتوای انس با قرآن، مفهوم و معنی قرآن، ارتباط با قرآن و عترت و… در اردبیل اجرا می‌شود که در سال گذشته استان اردبیل در این راستا در این برنامه جز سه استان برتر کشوری در فعالیت های قرآنی بود.

حجت‌الاسلام جعفرزاده از ساماندهی یک هزار و ۴۵۰ هیئت مذهبی تحت سرپرستی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل خبر داد و افزود: در حال حاضر هیئت‌های مذهبی به عنوان مردمی‌ترین نهاد فرهنگی از صفر تا ۱۰۰ این فعالیت‌ها و برنامه‌های مناسبتی را با محوریت مردم انجام می‌دهند و با احصای دغدغه‌های دینی مردم این فعالیت‌ها را به پیش می‌برند.

وی از فعالیت ۱۰۰ انجمن اسلامی تحت پوشش تبلیغات اسلامی خبر داد و خاطرنشان کرد: اغلب این انجمن‌ها فعال، اثرگذار و جریان ساز در امور تبلیغات دینی هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل ظرفیت بسیار مهم کانون‌های فرهنگی و تبلیغی استان را یادآور شد و بیان کرد: این کانون‌ها به صورت تخصصی در مباحث تبلیغی، ترویجی، اجتماعی و دینی فعالیت می‌کنند که به صورت مؤثر این فعالیت‌ها در استان ساماندهی شده است.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار