دسترسی سریع
کد خبر: ۱۰۱۳۵
۰۶ تير ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۰
امام جمعه ایلام؛

کار‌های فرهنگی بالاتر از ارزش‌های مادی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام به همراه پرسنل این اداره کل به مناسبت فرارسیدن سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی با حجت الاسلام دکتر کریمی تبار امام جمعه و نماینده، ولی فقیه در استان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان ایلام،حجت الاسلام  دکتر کریمی تبار با تاکید بر اینکه مردم میدان دار برگزاری مراسم اربعین در استان ایلام باشند، گفت: مسئولان دستگاه های اجرایی نقش پشتیبانی برنامه ها و فعالیت های مردمی اربعین حسینی به خوبی ایفا کنند.

نماینده ولی فقیه در استان در دیدار مدیرکل و مجموعه تبلیغات اسلامی استان اظهار کرد: کار فرهنگی در جامعه زمان بر است، برای اینکه یک سنت حسنه در جامعه پایدار و تبدیل به فرهنگ شود، باید وقت زیادی گذاشت، بر همین اساس کار فرهنگی ارزشمند است.

وی افزود: کار فرهنگی با دیگر بخش ها قابل مقایسه نیست چراکه با روح و روان انسان سروکار دارد، هدایت یک انسان به منزله هدایت کل انسان های کره زمین است، بنابراین کارهای فرهنگی بالاتر از ارزش های مادی است.

امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه برای کارهای فرهنگی در جامعه باید امکانات فراهم شود، افزود: باید برای کارهای فرهنگی در جامعه، نگاه فرهنگی در جامعه حاکم باشد.

حجت الاسلام کریمی تبار تصریح کرد: کار سازمان تبلیغات در جامعه بسیار مهم است، انسان وقتی مبلغ رسالت خداوند بر عهده گرفت، خداترس است و از غیرخدا ترسی نخواهد داشت،مثل امام خمینی(ره) که فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی کند.

وی افزود: کارهای فرهنگی به دلیل زمان بر بودن برای اثرگذاری نیازمند تلاش فوق العاده است، شرایط جامعه برای کارهای تبلیغی بسیار مهم است و باید متناسب با ادبیات و تهاجم دشمن نسبت به کارهای تبلیغات با شیوه های نوین اقدام کرد.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: رویکرد سازمان تبلیغات در بخش های مختلف از جمله ابتکار عمل در شیوه های تبلیغ قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اینکه باید مساجد تقویت و آباد کنیم، عنوان کرد: باید به اجرای برنامه های قرآنی در مساجد توجه بیشتری صورت گیرد، چراکه ایجاد فضای قرآنی یکی از نیازهای امروز جامعه ما است.

وی گفت: باید تلاش شود یک هزار خانه قرآنی در استان ایجاد شود، این خانه های قرآنی می تواند به عنوان یک پایگاه محور فعالیت های فرهنگی و دینی در استان باشد تا جوانان و نوجوانان جذب این پایگاه ها شود.

حجت الاسلام کریمی تبار عنوان کرد: طلبه ها بازوی تبلیغی دین هستند، باید برای آموزش و مهارت افزایی طلبه ها تلاش شود.

وی گفت: برای فراگیر کردن فرهنگ غدیر مثل اربعین باید تلاش صورت گیرد، رسانه ها و صدا و سیما روی مسئله فرهنگ غدیر کار کنند، جامعه ما به فرهنگ سازی در این زمینه نیاز دارد تا جوانان و نوجوانان جذب برنامه شوند.

وی با تقدیر از تشکیل قرارگاه فرهنگی اربعین در سازمان تبلیغات اسلامی افزود: اربعین امسال باید متقاوت از سال های گذشته باشد، نقش آفرینی و میدان دار اصلی اربعین باید مردم باشند، دستگاه های اجرایی باید زیرساخت ها را آماده کنند و پشتبان فعالیت های مردم باشند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار