دسترسی سریع
کد خبر: ۱۰۳۵۳
۱۹ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۱

افتتاحیه دوره توانمند سازی شبکه آموزش قرآن

دوره توانمند سازی شبکه آموزش قرآن استان چهارمحال و بختیاری با موضوع جهاد تبیین و تدبر در قرآن کریم یادبود طلبه جهادگر مرحوم پیام نجفی آغاز شد.

نماینده، ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری در آیین افتتاحیه دوره توانمندسازی فعالان قرآنی با محوریت جهاد تببین گفت: درخشش این اجتماع قرآنی در عرصه‌های مختلف بسیار ارزشمند است و نعمت بزرگی برای کشور محسوب می‌شود.
حجت‌الاسلام  محمدعلی نکونام تصریح کرد: در محضر قرآن بودن باعث عاقبت بخیری و دستیابی به کمال مطلوب و موجب درک نبوت و باور قیامت و تشخیص خوب و بد و فرصت‌های زندگی می‌شود.
وی یادآور شد: جمع کردن آحاد مردم در سر سفره قرآن کریم یک وظیفه همگانی است و باید عرصه‌های قرانی در این زمینه تدارک دیده شود.
نماینده، ولی فقیه در استان بیان کرد: تنها چیزی که شما را عاقبت‌بخیر می‌کند و به کمال مطلوب می‌رساند در محضر قرآن بودن است و اگر در محضر قرآن باشید نبوت را درک و قیامت را باور می‌کنید و فرصت‌های زندگی و خوب و بد را می‌شناسید
حجت‌الاسلام نکونام با اشاره به اینکه پیام همه کتاب‌های آسمانی در قرآن است تصریح کرد: معجزه زنده و همیشه پویای پیامبر اکرم قرآن است که هیچ کس قادر نیست مثل آن را بیاورد و از هر گونه آسیبی دور است، اما باید همه تلاش کنیم حافظ قران باشیم.
وی قرآن را حیات‌بخش دانست و یادآور شد: زمینه استفاده از معارف قرآنی و نکات قرآنی در این اردوی آموزشی فراهم است 
مدیرکل سازمان تبلیغات چهارمحال و بختیاری استان هم در این آیین یکی از ابعاد کار فرهنگی را رسانه دانست و گفت: شرکت کنندگان در این دوره در طول این سفر زیارتی و آموزشی می‌توانند با بهره مندی از فضای مجازی ذکر قرآن را در جامعه ترویج دهند.
 حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی طاهری با تاکید بر جاری کردن نور قران در زندگی خاطرنشان کرد: فعالان قرانی با شرکت در این دوره، شبکه قرآنی استان را تقویت می‌کنند
وی افزود: با توانمندسازی فعالان قرانی استان در این دوره، قاریان و حافظانی با محوریت قرآن تربیت می‌شوند تا دانش خود را به شاگردان انتقال دهند.
 مدیرکل سازمان تبلیغات چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اختصاص زمان برای قرائت و تدبر و تامل در قران کریم بعنوان مطمئن‌ترین و مقاوم‌ترین راه در طول دوره خاطرنشان کرد: حضور اساتید بزرگ و توانمند قرآنی در طول این دوره موجب تقویت بنیان‌های فکری و معنوی شرکت کنندگان و ترویج آن در جامعه می‌شود.
اضافه می‌شود دوره توانمندسازی شبکه آموزش قرآن استان چهارمحال و بختیاری با موضوع جهاد تبیین و تدبر در قرآن کریم یادبود طلبه جهادگر مرحوم پیام نجفی با اعزام ۴۰۰ نفر از قرآنیان استان از ۱۷ تا ۲۲ تیرماه در مشهد مقدس در حال برگزاری است.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار