کد خبر: ۱۰۴۲۴

دومین میثاق استانی کودکان و نوجوانان حسینی در زنجان

بهیه حبری مدیر مؤسسه قرآن و عترت منهاج صالحین نور از برگزاری دومین میثاق استانی کودکان و نوجوانان حسینی در این مؤسسه خبر داد. وی گفت: این جشنواره با همت مؤسسه منهاج صالحین نور با مدیریت بهیه حبری و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برگزار می‌شود.
۲۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۴

به گزارش پایگاه خبری نهضت؛  وقایع عاشورا و تبیین نقش اهل بیت (ع) در این واقعه عظیم، ما را برآن داشت تا با نگاهی موثر و بنیادین در جهت تربیت نسل تراز انقلاب، گامی برداشته و الگو‌های انسان ساز را معرفی نمائیم. از این رو تصمیم بر طرح و اجرای میثاق کودکان و نوجوانان حسینی (ع) شد تا آینده سازان کشور با حضور در این همایش و رقابت عقیدتی، نو آوری‌ها و هنر خود را با موضوع مرتبط با امام خویش در معرض دید همگان قرار دهند.

وی در خصوص هدف از برگزاری این جشنواره افزود: الگوسازی جامع برای نسل نوجوان، معرفی و تبیین صحیح وقایع عاشورا با زبان هنر، تولید آثار توسط کودکان و نوجوانان و کشف استعداد‌های هنری بر پایه اعتقادات کودکان و نوجوانان از مهمترین اهداف این جشنواره می‌باشد.

شرکت در عزاداری امام حسین (ع) بهترین فرصت برای کسب تجربه و ساخت هویت دینی آنهاست، کربلا برای هر فرد در هر سنی الگو دارد، زنان و مردان و کودکان می‌توانند با الگو‌های کربلایی مسیر خود را پیدا کرده و در صحنه باشند. اشاعه و ترویج فرهنگ عاشورایی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با پیام عاشورا، ایجاد فضای رقابتی سالم به منظور کشف و شناسایی استعداد‌های برتر در بین کودکان و نوجوانان عاشورایی و تشویق و ترغیب کودکان و نوجوانان به آشنایی با فرهنگ عاشورا از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره می‌باشد.

مداحی، عکاسی، نقاشی و تولید کلیپ نیز رشته‌های این جشنواره می‌باشد. کودکان و نوجوانان رده سنی ۴ تا ۱۱ سال می‌توانند در بخش‌های مختلف و رشته‌های مختلف شرکت کنند. بخش ویژه این مسابقه شامل نماز و عفاف و حجاب می‌باشد که رده سنی ۴ تا ۱۱ سال را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: به نفرات اول و دوم هر بخش جایزه نقدی همراه با لوح تقدیر اهداء خواهد شد. علاقمندان می‌توانند آثار خود را از ۲۶ تیر لغایت ۲۸ مردادماه جهت ارائه به جشنواره در فضای مجازی (ایتا) به شماره ۰۹۳۵۴۹۶۹۵۱۷ ارسال نمایند.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار