کد خبر: ۱۰۴۴۰
با حضور حاج صادق آهنگران؛

مراسم پاسداشت حاج حبیب الله معلمی برگزار شد

مراسم بزرگداشت حاج حبیب الله معلمی، شاعر حماسه سرای دفاع مقدس در اهواز برگزار شد.
۲۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۸

با حضور جمعی از مسئولان، شاعران، اصحاب هنر و قشر‌های مختلف مردم، مراسم بزرگداشت حاج حبیب الله معلمی، شاعر حماسه سرای دفاع مقدس به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی خوزستان برگزار شد.

دبیر حلقه ادبی شعر «مشکات» در این مراسم با اشاره به آیه ۳۲ سوره مبارکه مائده درباب فضیلت زنده نگه داشتن انسان‌ها گفت: رسول خدا در ذیل این آیه شریف می‌فرمایند: "اگر کسی تاریخ مومنی را بنویسید او را احیا کرده است" و چه کسی بهتر از مرحوم معلمی که با دمیدن روح حماسی در اشعار، یادگاری ارزشمندی را در دفتر تاریخ دفاع مقدس از خود به جای گذاشت و امروز نام او با نام شهدای والا مقام عجین شده است.

حجت‌الاسلام سید علیرضا شفیعی با بیان این‌که مرحوم معلمی حق بزرگی بر گردن تمام مردم ایران به ویژه خوزستانی‌های قدرشناس دارد، افزود: مرحوم معلمی بر تارک افتخارات این مرز و بوم برای همیشه جاودان خواهد بود و ما وظیفه دانستیم از این افتخار خوزستان تجلیل کنیم تا ادای دین کوچکی کرده باشیم.

وی ادامه داد: یکی از خصلت‌های بارز این بزرگمرد تقید ایشان به ادای نماز جماعت در مسجد بود که با وجود کهولت سن تا روز‌های پایانی حیات به آن پایبند بود؛ این تنها یکی از فضایل این انسان وارسته بود درحالی که هنوز ابعاد شخصیتی ایشان برای مردم تشریح نشده است.

دبیر حلقه ادبی مشکات بیان کرد:امیدواریم که این بزرگداشت، مقدمه‌ای باشد برای کنگره ملی حبیب الله و این عرض ادب تنها در این جلسه خلاصه نشود و ادامه داشته باشد.

حاج حبیب الله معلمی، شاعر حماسه سرای دفاع مقدس بود که اشعار وی توسط حاج صادق آهنگران در سال‌های حماسه و ایثار  خوانده می‌شد. این شاعر حماسه سرا در تیرماه سال ۱۳۹۲ شمسی درگذشت و پس از تشییع باشکوه در حرم مطهر علی ابن مهزیار اهوازی به خاک سپرده شد.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار