کد خبر: ۱۰۶۱۹
رئیس ستاد ملی روایت پیشرفت؛

معارف حسینی را از کودکی آموزش دهیم

حجت‌الاسلام تقدیری در حاشیه گردهمایی بزرگ کودکان عاشورایی بیرجند بر راه‌اندازی هیئت مادر و کودک و آموزش معارف حسینی را از کودکی تأکید کرد.
۰۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۸

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام حامد تقدیری؛ رئیس بنیاد ملی نوجوان و رئیس ستاد ملی روایت پیشرفت کشور در حاشیه مراسم گردهمایی بزرگ کودکان عاشورایی اظهار کرد: معارف امام حسین (ع) برای همه اقشار جامعه است چراکه ما در بین اصحاب ایشان از «جوون» سیاه‌پوست تا «وهب» تازه‌مسلمان، رقیه سه‌ساله و علی‌اکبر جوان را می‌بینیم.

رئیس بنیاد ملی نوجوان و رئیس ستاد ملی روایت پیشرفت کشور بیان کرد: در اصحاب عاشورایی سیدالشهدا (ع) برای همه نسل‌ها و سن‌ها از حبیب بن مظاهر (ع) که در سنین پیری قرار داشت تا علی‌اصغر شش ماه وجود دارد.

حجت‌الاسلام تقدیری گفت: معرفی اصحاب سیدالشهدا (ع) به کودکان باید با همان زبان کودکی و براساس نیاز دوره خودشان  صورت گیرد.

وی با تأکید بر اینکه افراد باید از همان کودکی زیر خیمه امام حسین (ع) قرارگرفته و با درس‌های عاشورا آشنا شوند، یادآور شد: به نظر من در هیئت و موقع عزاداری نباید بچه‌ها را جدا کرد مگر اینکه به‌صورت موقت و برای آموزش یک مفهوم باشد.

رئیس بنیاد ملی نوجوان با اشاره به اینکه باید این نکته را در نظر داشت که کودک خردسال نیاز است بیشتر کنار مادر باشد، افزود: ازاین‌جهت باید هیئت‌های ویژه مادر و کودک ایجاد کرد که مراسم برای کودکان باشد، ولی در کنار مادر از برنامه استفاده کنند که نمونه آن را در همین برنامه گردهمایی کودکان عاشورایی می‌توان دید.

حجت‌الاسلام تقدیری در پاسخ به این سؤال که آیا خوب است که در کنار هیئت‌ها موکبی و .. ویژه کودکان باشد، یادآور شد: اگر در این موکب‌ها آموزشی به کودکان داده می‌شود و تنها صرف نقاشی کردن و .. نیست می‌تواند برای برخی از شب‌ها خوب باشد به‌عنوان‌مثال از ۵ شب هیئت که می‌رویم برخی شب‌ها فرزند ما به موکب ویژه کودکان برود.

وی یادآور شد: بله درست است که محتوای سخنرانی که سخنران جلسه عزاداری می‌کند مناسب سن کودک نیست، ولی درمجموع و به‌صورت کلی نباید برای همیشه در جلسات عزاداری از کنار مادر و پدر جدا باشد بلکه به صور موقت و برای برخی از شب‌ها خوب است.

گفتنی است در گردهمایی کودکان عاشورایی مراسم پرده‌خوانی و نقل داستان شهادت و زندگی حبیب بن مظاهر، سخنرانی ویژه و با زبان کودکانه، عزاداری و ... به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و هیئت محبان الزهرا (ع) انجام شد.

ارسال نظر