دسترسی سریع
کد خبر: ۱۰۷۱۱
۰۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۴
خطیب جمعه اراک گفت:

جریان با عظمت انسان ساز عاشورا تا ابد باقی خواهد ماند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، آیت‌الله دری نجف آبادی اظهار کرد: یکی از شرایط اصلی برای اینکه انسان دارای نفس مطمئنه شود ذکر و یاد خداست. انسانی که همه وجودش با خداوند باشد دنیا و آخرت را برای خود خواهد داشت.  

جریان با عظمت انسان ساز عاشورا تا ابد باقی خواهد ماند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به زیارت امین‌الله تصریح کرد: این زیارت‌نامه به نفس مطمئنه اشاره دارد و می‌فرماید یکی از ویژگی‌های داشتن نفس مطمئنه، محبوب بودن است که اصحاب امام زمان(عج) این ویژگی را دارند؛ یعنی آنها خداوند را دوست دارند و خداوند نیز متقابلا آنها را دوست دارد.

دری نجف آبادی با بیان اینکه ماه محرم دو فصل دارد تصریح کرد: فصل اول همان روز عاشوراست اما فصل دوم بعد از واقعه عاشوراست و فرصت جدیدی است تا از مظلومیت قرآن، اسلام، اهل بیت و مسلمانان دفاع و با دشمنان اسلام مقابله شود. 

وی با تاکید بر اینکه جریان کربلا و عاشورا در تاریخ جهان بی‌سابقه خواهد ماند گفت: ائمه همواره تاکید داشته‌اند این جریان باعظمت انسان‌ساز تا ابد باقی خواهد ماند. انقلاب اسلامی، انقلابی عاشورایی و کربلایی بود و امام خمینی(ره) فردی بود که در مکتب امام حسین(ع) درس معرفت، مقاومت و امر به معروف و نهی از منکر را فراگرفته بود. شهدا، رزمندگان، ایثارگران و مردم انقلابی ایران نیز درس آموخته مکتب کربلا هستند و به همین دلیل افتخارات بزرگی را در طول این ۴۵ سال بدست آورده‌اند.

امام جمعه اراک ادامه داد: قیام ۱۵ خرداد، قیامی بود که همانند روز عاشورا بود چراکه در روز پانزدهم خرداد، همه مسلمانان پای امام ایستادند و برای خدا قیام کردند. پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) نیز عزت، افتخار، استقلال و آزادی را برای کشور به ارمغان آورد و مردم و کشور را از دست جنایتکاران نجات داد. بعد از انقلاب نیز درست است کم و کاستی‌هایی وجود داشته اما در مجموع، کارنامه جمهوری اسلامی، کارنامه‌ای بسیار موفق و درخشان است و نقاط قوت ما بیشتر از نقاط ضعف است. 

خطیب جمعه اراک ضمن تشکر از مردم ایران بابت حضور در مراسم‌های ماه محرم اظهار کرد: مردم کشور ما بسیار قدرشناس هستند و از همه هیئات و گردانندگان مراسم‌های مذهبی تشکر می‌کنیم که این عظمت باشکوه را شکل دادند. دشمنان به دروغ می‌خواستند بگویند عزای امام حسین(ع) کمرنگ شده است اما این جمعیت پر شور و شعور حسینی، همانطور که از ابتدای انقلاب تمام نقشه‌ها و توطئه‌های دشمن را نقش بر آب کردند، دوباره نشان دادند تا آخرین نفس پشت سر مقام معظم رهبری از اسلام و قرآن دفاع خواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به سالروز تاسیس نماز جمعه گفت: عاشورا و نماز جمعه دو رکن اساسی برای احیای دین و زنده نگه داشتن جریان اسلام هستند. دشمنان ما کور هستند و نمی‌خواهند این شکوه و عظمت نماز جمعه عاشورایی را ببینند و تنها دنبال بهانه‌ هستند. برخی افراد فاسد، خود فروخته و مسئله ساز به دنبال ایجاد حاشیه و مسئله برای نظام جمهوری اسلامی هستند اما بدانند که در نهایت شکست خواهند خورد.

دری نجف آبادی افزود: مردم انقلابی ایران باید بسیار هشیار باشند تا فریب این افراد را نخورند. دختران عزیز نیز باید هوشیار باشند تا تحت تاثیر تبلیغات دشمن در رابطه با حجاب و عفاف قرار نگیرند. این کشور، کشور ولایت، شهادت و اهل بیت است و قابل تزلزل نیست و مردم مسلمان ایران اجازه نخواهند داد دشمنان به عاشورا، انقلاب، روحانیت و اسلام توهین کنند.

وی با اشاره به برگزاری بزرگداشت روز ایثار و مقاومت شهر اراک گفت: به مناسب سالروز شهادت ۲۰۷ نفر شهید اراکی در روز پنجم مرداد در دوران دفاع مقدس، مراسم باشکوهی برگزار شد که جای تقدیر از همه برگزارکنندگان دارد. 

 

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار