کد خبر: ۱۰۷۷۱
یادداشت/ حجت‌الاسلام والمسلمین قمی

نه به انفعال، درس بزرگ شیخ شهید

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در سالروز شهادت شیخ فضل‌الله نوری، هرگونه تعرض به بانوان کشور ایران اسلامی را قبیح دانست و محکوم کرد.
۱۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۷

نه به انفعال، درس بزرگ شیخ شهیدبه گزارش روابط‌عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمَّد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، در سالروز شهادت «شیخ فضل الله نوری» هرگونه تعرض به بانوان کشور ایران اسلامی را قبیح دانست و محکوم کرد.

همچنین رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از مسئولان قضایی خواستار برخوردِ فوری، قانونی و عبرت‌آموز شد.

متن یادداشت به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

نه به انفعال؛ درس بزرگ شیخ شهید

نزد این مردم نجیب چه در مکتب دینی و چه در سنّت ایرانی، غیرت‌مندی مَرد و قدر و حرمت و مرتبه زن، شهره است. هرگونه تعرض به بانوان شریف در ایران اسلامی، قبیح و محکوم است. چه آنکه در کمال تأثر، این تعدی و پر رویی قلدرمآبانه، به بانویی مسئولیت‌پذیر عارض شده باشد. 

هر انسان شریف و آزاده‌ای این عمل تأسف‌برانگیز را محکوم می‌داند، کما اینکه از لحظه مخابره این حادثه، مورد رجوع مردم متدین قرار گرفتم و خود نیز درکنار اذهان و احساسات جریحه‌دار شده، از دلسوزان عدلیه، انتظار برخوردِ فوری، قانونی و عبرت‌آموز دارم. 

در جامعه اسلامی، حاکمیت باید بستر انجام تکالیف دینی را فراهم نماید. در این مصداق نیز همت و غیرت‌مندی در دفاع از حرکت‌های مسئولانه و زینب‌وار، اقل وظیفه مسئولین است، آن هم در شرایطی که خدعه دشمنان ایران اسلامی، شکاف اجتماعی در جامعه را نشانه گرفته است. 

از ابتدا پی‌گیر مواجهه‌ی نهاد قانونی با مسأله بودم و ضمن تشکر از جدیت فرمانده انتظامی در واکنش به هنگام، نگرانی از مسامحه‌ی مضر و مخل در رسیدگی قضایی نزد متدینین ناروا نیست چرا که تکلیف برخورد با این قسم مسائل در قوانینِ موجود هم معلوم است و هم اناطه و احاله به تصویب لایحه‌ای جدید، نابه‌جاست.

بیم آن می‌رود، فقدان مواجهه هوشمندانه با این هنجارشکنی اجتماعی و حرام شرعی و سیاسی، منجر به کشاندن نزاع به تعاملات اجتماعی شود اما نمایش اقتدار حکیمانه، در کنار احساس مسئولیت اجتماعی، این روند و این احساس انفعال را متوقف خواهد نمود؛ بعون الله الملک الاعلی

والسلام

محمد قمی

سال‌روز شهادت «شیخ فضل الله نوری»

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار