کد خبر: ۱۰۷۹۴

خیّر کُرد ساخت مسجد روستای بیساران را تسریع بخشید

سال‌ها بود مردم روستای بیساران آرزوی داشتن مسجدی در شأن جایگاه مردم مؤمن روستا را داشتند که با کمک یک‌ خیّر کُرد این آرزو‌ محقق شد.
۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۵

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، سال‌ها بود مردم روستای بیساران آرزوی داشتن مسجدی در شأن جایگاه مردم مؤمن روستا را داشتند که با کمک یک‌ خیّر کُرد این آرزو‌ محقق شد.

سعدی باسامی از اهالی روستای بیساران کردستان و ساکن تهران است، وی برای کمک به اهالی مردم روستایش از هیچ کمکی دریغ نکرده و اخیراً نیز آنها را در ساخت یک مسجد یاری داده است.


وی با اشاره به اینکه کمک به اطرافیان بهترین حس را به انسان ارزانی می‌دارد، اظهار کرد: همه انسان‌ها آنچه دارند نعمتی از سوی خداوند است و افرادی که نیازمندند راهی برای محک‌زدن توانگران در کمک به نیازمندان هستند و باید در هر شرایطی دستگیر همنوعان باشیم.

باسامی افزود: سال‌هاست در تهران زندگی می‌کنم، اما هیچ‌گاه مردم روستا را فراموش نکرده‌ام و در حد توان در مواقع لزوم کمک می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه روستای بیساران از روستاهای توابع شهرستان سروآباد است، بیان کرد: مردم این روستا مردمانی مؤمن و‌ دین‌مدارند که سال‌ها برای داشتن مسجدی در شأن روستا در تکاپو بودند و‌ امسال بنده توانستم با کمک به مردمم زمینه ساخت مسجد این روستا را تسریع دهم.

این خیر بیسارانی در یک اقدام خداپسندانه در راستای کمک به ساخت مسجد باباشیخ بیساران تاکنون بیست و پنج تن میلگرد خریداری کرده است.

وی می‌گوید: اخیراً در بازدیدی که از روند ساخت این مسجد داشتم، تصمیم گرفتم میلگرد لازم این مسجد تا مراحل تکمیل کار را که حدود هشتاد و پنج تن خواهد بود، خریداری و به ساخت این مسجد هدیه کنم.

خرید آمبولانس خیریه برای روستا و کمک به نیازمندان و بیماران از دیگر اقداماتی بوده که او برای رضای خدا و کمک به همنوعانش انجام داده است.

وی از افراد دارای تمکن مالی خواست با کمک به نیازمندان و شرکت در کارهای عام‌المنفعه زمینه رفع مشکلات مردم را فراهم نمایند و در کارهای خیر شریک باشند.

سعدی باسامی از اهالی روستای بیساران از توابع شهرستان سروآباد بوده و اکنون ساکن تهران است، وی همواره در کارهای خیر و خداپسندانه پیشگام بوده و با وجود دوری از زادگاه خود همیشه به فکر رفع مشکلات و نیازهای مردم روستای خود بوده است.

 

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار