کد خبر: ۱۰۸۰۷

تجمع جامعه قرآنی اردبیل در محکومیت اهانت به قرآن

جامعه قرآنی اردبیل در تجمعی اعتراض آمیز اهانت به قرآن را محکوم کرده و حمایت خود از کلام الله مجید را اعلام کرند.
۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۶

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، در تجمعی اعتراض آمیز که با حضور فعالان، اساتید، مربیان و مسئولین موسسات و خانه قرآنی و نیز مدیرکل تبلیغات اسلامی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرحوزه علمیه خواهران و مشاور استاندار، معاون امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه و مدیرعامل و اعضای اتحادیه موسسات و مراکز قرآنی استان اردبیل در جوار شهدای گمنام در منطقه گردشگری شورابیل اردبیل برگزار شد، شرکت کنندگان با بیان شعار‌هایی اهانت به قرآن را محکوم کردند.
در این تجمع امیررجبی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل در سخنانی گفت: این اقدام زشت و جنون آمیز که در راستای خوش خدمتی به سردمداران صهیونیسم بین الملل انجام گرفت، خود نشانه‌ای از پروژه اسلام هراسی استکبار جهانی است که نه تنها دستاوردی برای ایادی پست و بی مقدار این اقدام ندارد بلکه، نفرت و بیزاری مسلمانان و پیروان دیگر ادیان توحیدی جهان را نیز از عوامل استکبار جهانی برانگیخته است.
وی افزود: دشمنان اسلام باید بدانند که این اقدام غیر عاقلانه آن‌ها، چهره واقعی پنهان در نقاب‌های تزویرشان را بر ملا کرده و سرآغازی برای موج جدید گرایش به اسلام و قرآن در سراسر دنیا خواهد بود.
در ادامه حجت الاسلام رسول خواسته مدیرحوزه علمیه خواهران اردبیل نیز در سخنانی به ویژگی‌های منحصر بفرد قرآن اشاره کرد و افزود: قرآن مجید خصوصیاتی دارد که آن را از تمام کتاب‌ها متمایز و جدا مى سازد از جمله اینکه قرآن دارای طراوت و تازگی است و به فرموده امام صادق (ع) برای همیشه و برای همه مردم تا روز قیامت، جدید و با طراوت است بوده و اختصاص به قشر خاصی از مردم ندارد بلکه فراگیر و برای همه مردم است و هر کس به اندازه درک خود از آن استفاده می‌کند.
وی افزود: تجربه نشان داده که این اقدامات نه تنها منجر به کاهش گرایش به اسلام نمی‌شود، بلکه مردم  را بیش از قبل به اسلام متمایل می‌سازد. مجله فرانسوی فیگارو بعد از اقدامات هتاکانه فرانسه نسبت به اسلام، در گزارشی با عنوان افزایش خرید قرآن در فرانسه، در دهه اخیر اعلام کرده بود فروش قرآن ترجمه شده به زبان فرانسوی به شکل قابل توجه در سایت آمازون بالا رفته است.
در این تجمع قاری بین المللی قرآن استاد محمد اسمعیلی به قرائت قرآن پرداخته و در ادامه بیانیه‌ای توسط نهضت حورزاده مسئول اتحادیه موسسات و مراکز قرآنی استانی اردبیل با مضمون محکومیت اهانت به قرآن قرائت شد و حاضرین با سردادن شعار‌هایی بند‌های این بیانیه را تایید و اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم را محکوم کرده و حمایت خود را از ارزش‌های اسلامی و کلام الله مجید ابراز کردند.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار