کد خبر: ۱۰۸۰۹
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان:

مراسم عزاداری هرمزگان با شور و شعور حسینی همراه بود

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: در مراسم عزاداری شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش در دهه اول محرم، شاهد شور همراه با شعور مردم استان هرمزگان در این مراسم بودیم.
۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۷

 

به گزارش پایگاه خبری نهضت، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین حقانی مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در جلسه نقد و بررسی مراسم دهه اول محرم که با حضور رئیس فرهنگی_اجتماعی شهرداری، مسئول ستاد نماز جمعه بندرعباش و تنی چند از مسئولان فرهنگی در دفتر مدیرکل این اداره برگزار شدبا بیان اینکه عزاداری دهه اول محرم در شهر بندرعباس از چند جهت جدی‌تر برگزار شد، اظهار کرد: با شرکت در مراسم عزاداری دهه اول محرم شاهد شور همراه با شعور مردم استان هرمزگان در مراسم عزاداری شهادت امام حسین علیه‌السلام و یاران باوفایش در دهه نخست ماه محرم بودم.

وی در ادامه افزود: عزاداری قومیت‌های مختلف و سنت‌های اصیل و متفاوت ازقبیل تعزیه‌خوانی در سطح استان برایم بسیار جذاب بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین حقانی تاکید کرد: همه این‌ها بیانگر آن است که هرمزگانی‌ها و همچنین مسئولان و اعضای هیئات مذهبی از قومیت‌های مختلف در سطح استان هرمزگان، با شور و شعور فراوان نسبت به برگزاری مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام ورود کرده‌اند. لذا این میزان شور و شعور عزاداران حسینی، مسئولیت ما بت عنوان دستگاه فرهنگی سنگین تر می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان ادامه داد: نقطه قوت دیگر این استان، وجود زیرساخت‌های فرهنگی در سطح استان هرمزگان است که عزاداران حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام با حضور در حسینیه‌ها و تکایا به عزاداری می‌پردازند.

وی همچنین تصریح کرد: مردم در استان هرمزگان و شهر بندرعباس، نشان دادند که برای برگزاری هرچه بهتر مراسم عزاداری شهادت امام حسین علیه السلام دغدغه دارند و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

در ادامه این جلسه، سایر اعضاء نیز به نقد و بررسی مراسم دهه اول محرم پرداختند.

ارسال نظر