کد خبر: ۱۰۸۱۷
حجت الاسلام حمید حسنی،

برگزاری برنامه‌های عزاداری و قرائت زیارت عاشورا دهه دوم محرم در استان زنجان

به منظور ارج نهادن به مناسبات مذهبی و گرامیداشت مقام شهدای کربلا، مراسم عزاداری در قالب سخنرانی، قرائت قرآن، مداحی و قرائت زیارت عاشورا در مؤسسات و خانه قرآنی استان زنجان در دهه دوم و سوم ماه محرم و ماه صفر تا اربعین حسینی برگزار می‌شود.
۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۲

به گزارش پایگاه خبری نهضت،  حجت الاسلام حمید حسنی رئیس اداره امور قرآنی با اشاره به اهمیت عزاداری بر سرور و سالار شهیدان گفت: به منظور ارج نهادن به مناسبات مذهبی و گرامیداشت مقام شهدای کربلا، مراسم عزاداری در قالب سخنرانی، قرائت قرآن، مداحی و قرائت زیارت عاشورا در مؤسسات و خانه قرآنی استان زنجان در دهه دوم و سوم ماه محرم و ماه صفر تا اربعین حسینی برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: مراسم زیارت عاشورا در بیشتر مؤسسات و خانه‌های قرآن از روز عاشورا آغاز و تا اربعین حسینی در این مراکز قرآنی به صورت مستمر برگزار می‌شود. وی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های این مراکز در ایام محرم تا اربعین حسینی می‌توان به برگزاری محافل انس با قرآن کریم به یاد سرور و سالار شهیدان و برگزاری سخنرانی مذهبی اشاره کرد.

وی ادامه داد: آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاهیم عاشورایی و آموزش آموزه‌های دینی با استفاده از مفاهیم و وقایع عاشورا از دیگر برنامه‌هایی است که مؤسسات و خانه‌های قرآنی با برگزاری ایستگاه‌های نقاشی با موضوعات عاشورا و حضور کودکان در این واقعه تاریخی به کودکان و نوجوانان انتقال می‌دهند.

ارسال نظر