کد خبر: ۱۰۸۳۹
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان:

رسانه هادر عرصه جریان سازی کار جدی تری انجام دهند

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: رسانه‌ها باید در عرصه جریان سازی و تولید فکر مثبت کار‌های جدی تری داشته باشند.
۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۷

 

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام غلامحسین حقانی با اشاره به اینکه دنیا بخشی از اتفاقات انتشار و تولید افکارش را با اهداف خاص از طریق خبرگزاری‌ها پیش می‌برد، بیان داشت: خبرنگار و خبرگزاری‌ها از این باب که می‌توانند اسباب انتشار افکار و رویدادها و اتفاقات خوب و بد باشند و به آن ضریب بدهند، مورد اهمیت قرار می‌گیرند. همچنین خبرنگاران می‌توانند جریان ساز هم باشند.

وی در باب اهمیت خبرنگاری و خبرگزاری در شرایط کنونی جهان، اظهارداشت: اگر خبرگزاری‌ها صادق و امین و اهل دغدغه باشند و نگاه حزب الهی و امام زمانی داشته باشند جریان سازی، هدایت گری و تولید فکر مثبت خواهند داشت. خبرنگاران می‌توانند در حوزه مطالبه گری و هدایتگری نقش آفرین باشند.

حجت الاسلام حقانی افزود: اما اگر فضای فکری خبرنگار، نامانوس و عدم صداقت داشته باشد، می‌توانند از مخلوط کردن حق و باطل، اتفاقات غیر مربوطی را استخراج کنند.

وی اظهارداشت: الحمدلله خبرنگاران مفید ما زحمت می کشند و با کمبودها، کاستی‌ها، بی توجهی‌های شغلی، شخصی و معیشتی، با دغدغه حدی در این باب ولی در عرصه رسانه پای کار هستند و بار انقلاب اسلامی را پیش می‌برند. امیدواریم در این عرصه بتوانند موفق عمل کنند.

خبرگزاری ها تهاجمی تر عمل کنند/جریان سازی رسانه ای تقویت شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با تاکید بر اینکه دشمن هم از باب رسانه، تجهیزات، هزینه‌ها و در اختیار داشتن بسترهای متفاوت از ما جلوتر است. تصریح کرد: دشمن در این زمین بازی و فضای رسانه‌ای که ساخته دست خودشان است، در نیرنگ و مکرجلوتر هستند و در تمامی عرصه براحتی دروغ می‌گویند.

وی تاکید کرد: جریان رسانه‌ای ما که ممکن است در بخشی از این حوزه‌ها از دشمن عقب تر باشد. اما خبرنگاران و رسانه‌های ما چون صداقت و تقوا دارد به یاری خداوند در خیلی از میدان‌ها با اینکه جنگ رسانه‌ای را دشمن آغاز می‌کند، می‌توانند پیروز میدان باشند.

حجت الاسلام حقانی ابرازداشت: امیدواریم که ما در این مقام هم حمله گر باشیم و فضای تهاجمی نسبت به فرهنگ دشمن هم شروع کنیم چون آنها جواب‌های بی پاسخ بیشتر از ما دارند. شبهات و ابهامات فراوان‌تری از ما دارند. ما نتوانسته ایم در این فضا موفق عمل کنیم. امیدوارم که خبرنگاران بتوانند با گزارش‌های خبری این شبهات را در آنها ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سطح کلان به سازمان تبلیغات تذکر داده اند «کار خنثی نکنیم»، بیان داشت: الحمدلله خبرگزاری مهر از خبرگزاری‌های امین و مورد اطمینان بوده که از بدو تشکیل تا کنون تلاش کرده در فضای رسانه‌ای کار مؤثری را ارائه کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان خاطرنشان کرد: امیدواریم که اگر احساس می‌کنیم برخی از خبرهای ما اثر خنثی دارد فقط برای بیان خبر باشد. از این سمت و سو فاصله بگیریم اگرچه گاهی لازمه یک خبرگزاری انتشار خبرهای خنثی هم است، ولی باید از این سمت و سو فاصله بگیریم.

وی تاکید کرد: رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها باید تهاجمی عمل کنند. نباید همیشه در حالت دفاع قرار بگیریم. معمولاً رسانه‌های خارجی اقدام به ایجاد شبهات و جریان سازی می‌کنند و رسانه‌های داخلی اقدام به پاسخگویی و دفاع می‌کنند. باید از این حالت خارج شد و تهاجمی بود. زیرا دشمن شبهات زیادی دارد و باید جدی تر به این حوزه ورود کرد و دشمنان را در وضعیت پاسخگویی و دفاع قرار دهیم.

قدردانی و تشکر از زحمات خبرنگاران مهر در هرمزگان

وی توصیه کرد: خبرگزاری مهر از این ایده آلی که الان هست ایده آل تر بشود و جدی تر در میدان باشد و یک جریان سازی توسط خبرگزاری بیش از این چیزی که الان هست در فضای رسانه‌ای کشور دایر کند.

حجت الاسلام حقانی ضمن تشکر از فعالیت‌های خبرگزاری مهر عنوان کرد: از همه عزیزانی که در خبرگزاری مهر الالخصوص استان هرمزگان زحمت می کشند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

ارسال نظر