کد خبر: ۱۰۸۴۴
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی اردبیل:

لزوم راه اندازی کتابشهر در مناطق گردشگری

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی تبلیغات اسلامی اردبیل از وجود ظرفیت و بستر مناسب برای راه اندازی کتابشهر در مناطق گردشگری استان اردبیل خبر داد.
۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۷

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام سید محسن محسنی در جلسه مشترک با مدیر روابط عمومی و معاون امور شعب کتابشهر ایران، در سخنانی اظهار کرد: حضور مسئولین فرهنگی کشور در استان‌ها و بازدید از نحوه اجرای فعالیت‌ها عامل موثری در ارتقای کیفی برنامه‌ها و نیز انگیزه بخشی در راستای برنامه ریزی جهت توسعه فعالیت‌ها در سطح وسیعی از جامعه است.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی اردبیل با تقدیر از سفر مسئولین کتابشهر ایران به اردبیل، این استان را مستعد در امر ترویج فرهنگ دینی در جامعه عنوان کرد و گفت: کتابشهر اردبیل با ایجاد جذابیت و فضای مناسب فرهنگی و تفریحی، توانسته در طول قریب به ۳ سال از فعالیت خود شهرت خاصی در بین مجموعه‌های فرهنگی استان به خود اختصاص دهد.

وی استقبال بی‌نظیر جوانان از این مجموعه فرهنگی را مرهون مدیریت صحیح و نیز تغذیه مناسب فرهنگی در این مکان عنوان کرد و گفت: وجود کافه کتاب و محیط سالم فرهنگی باعث اطمینان خاطر خانواده‌ها برای حضور فرزندان خود در این مجموعه شده که خود عامل موثری در ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در بین نسل جوان و نیز اقشار مختلف جامعه شده است.

لزوم برپایی نمایشگاه کتاب با محوریت کتابشهر در آستانه بازگشایی مدارس

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی اردبیل با تاکید بر لزوم برپایی نمایشگاه کتاب با محوریت کتابشهر در اردبیل گفت: در آستانه آغاز سالتحصیلی مدارس و دانشگاه‌ها با برپایی نمایشگاه کتاب و نوشت افزار می‌توان کتابشهر را در بین نوجوانان و جوانان معرفی کرد.

حجت الاسلام محسنی تعامل کتابشهر با ادارات، مدارس، نهاد‌های فرهنگی و موسسات آموزشی را مهم عنوان کرد و افزود: برای افزایش استقبال از این مجموعه فرهنگی می‌توان تعامل دوسویه بین مجموعه‌های تاثیرگذار فرهنگی اعم از حوزه علمیه خواهران، انجمن‌های اسلامی، هیئت‌های مذهبی، انجمن اسلامی اصناف و بازاریان، ادارات و نهاد‌های فرهنگی، مدارس صدرا و مراکز آموزشی با کتابشهر را تقویت بخشید.

وی در ادامه افزود: اکران فیلم‌های فرهنگی و دینی به همت سازمان تبلیغات اسلامی در مساجد و مراکز فرهنگی گام موثری در راستای توسعه فرهنگ دینی جامعه است که کتابشهر در بخشی از فعالیت‌های خود می‌تواند در این امر نیز مشارکت داشته باشد.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی اردبیل معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی تبلیغات اسلامی اردبیل از وجود ظرفیت و بستر مناسب برای راه اندازی کتابشهر در مناطق گردشگری استان اردبیل خبر داد.

حجت الاسلام محسنی از وجود ظرفیت و بستر مناسب برای راه اندازی کتابشهر در مناطق گردشگری استان اردبیل خبر داد و افزود: شهرستان‌های استان اردیبل اعم از شهرستان مرزی پارس آباد، شهرستان گردشگری مشگین شهر و شهر توریستی سرعین قابلیت ایجاد کتابشهر دارد که می‌تواند در فرهنگ آن مناطق تاثیرگذار باشد.

وی افزود: تلفیق صنایع دستی استان اردیبل از جمله صنایع دستی منطقه عنبران نمین در کنار محصولات کتابشهر می‌تواند در جذابیت این فضای فرهنگی و نیز معرفی آثار جهانی این استان در حوزه صنایع دستی و گردشگری موثر باشد.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار