معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد

فعالیت یک هزار و ۳٠٠ هیئت مذهبی در محرم

سید هاشم موسوی نیا افزود: با محوریت فعالیت‌های مردمی و همکاری دستگاه‌ها، چندین عنوان برنامه طی ایام محرم در استان محقق شد
۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۷

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد : بیش از یک هزار و ۳٠٠ هیئت مذهبی در استان فعالیت دارد.

سید هاشم موسوی نیا افزود: با محوریت فعالیت‌های مردمی و همکاری دستگاه‌ها، چندین عنوان برنامه طی ایام محرم در استان محقق شد.

وی از برگزاری ۱٠ همایش «احلی  من العسل» در استان طی ایام دهه اول محرم خبر داد و گفت: ۱٠ همایش شیرخوارگان حسینی در استان اجرا شد.

موسوی نیا به اعزام ۲۵٠ مبلغ خارج از استان با پوشش ۱۱ گروه به مناطق مختلف اشاره کرد و گفت: ۴۵٠ مبلغ نیز از استان نیز در راستای فعالیت‌های مختلف اقدام کردند.

وی با اشاره به گردهمایی هیئت های  مذهبی، توزیع پرچم، ریسه کشی و سیاه پوشی شهرها در ایام محرم، گفت: برپایی نمایشگاه‌های «سیر تاریخی محرم» و افتتاحیه حسینیه «هنر و رسانه» نیز محقق شد.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان گفت: محرم سال جاری برگزاری روضه‌های خانگی با استقبال بهتری به نسبت زمان شیوع کرونا رو به رو شد.

وی از راه اندازی «حسینیه کودک» خبر داد و بیان کرد: موکب‌های خدمت رسانی را نیز در سطح استان داشتیم.

موسوی نیا به ارائه حواله‌های نذری بین هیئت‌ها با پوشش پیش از ۱٠٠ تن برنج، ۲٠ تن گوشت، ۳۲ تن مرغ و ۱٠ تن شکر اشاره کرد و گفت: همچنین اقدامات حمایتی دیگری در این راستا اجرایی می‌شود.

وی در پایان با تاکید بر مردم محوری برنامه‌ها، ابراز داشت: بسیاری از برنامه‌ها با مشارکت دستگاه‌های فرهنگی محقق شد.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار