کد خبر: ۱۰۸۶۵
مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل:

مبلغان دینی تبیین گری امام سجاد (ع) را الگوی فعالیت خود قرار دهند

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: مبلغان دینی تبیین گری امام سجاد (ع) و ترویج فرهنگ حسینی  در جامعه را الگوی فعالیت خود قرار دهند.
۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۵

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده در مراسم عزاداری سالروز شهادت حضرت امام سجاد (ع) در هیئت فاطمه الزهرا (س) اردبیل در سخنانی اظهار کرد: حضرت امام سجاد (ع) پس از قیام حضرت سیدالشهدا(ع) و حادثه عاشورا، معارف الهی را در قالب دعا به شیعیان و تمامی انسان های آزاده هدیه كرد و اینگونه مسیر نیل به سعادت حقیقی را به جامعه نشان داد و چراغ راه هدایت مسلمانان شد.

وی افزود: از صحیفه سجادیه می توان به عنوان مهمترین یادگار امام سجاد(ع) یاد كرد كه امام خمینی(ره) در وصیت نامه الهی سیاسی خود از این كتاب به زبور آل محمد(ص) یاد كرده و می افزاید: «ما مفتخریم كه ادعیه حیاتبخش كه او را «قرآن صاعد» می‏‌خوانند از ائمه‏ معصومین ما است. ما به «صحیفه سجادیه» این زبور آل محمد مفتخریم.»

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل صحیفه سجادیه مجموعه دعاهای امام سجاد(ع) و آینه‌ای است كه تصویر اجتماع آن روز را در آن می‌توان دید. بیزاری از كردارها و گفتارها، پناه بردن به خدا و روشن كردن راه درست در پرتو تربیت دین و قرآن و پاكیزه ساختن جان ها از آلایش در این كتاب است؛ گویی امام(ع) می‌خواهد تا آنجا كه ممكن بود به زبان دعا مردم را به خدا پیوند دهد.

حجت الاسلام قاسم جعفرزاده انتقال نهضت حسینی به جامعه اسلامی را مهم ترین رسالت حضرت امام سجاد (ع) عنوان کرد و گفت: حضرت امام زین العابدین (ع) نقش بسیار مهمی در احیای عاشورا و از بین بردن شجره ملعونه بنی امیه داشتند و آنجایی که مهمترین کار امام حسین(ع) و قیام عاشورا براندازی بنی امیه بود، این مهم را امام سجاد (ع) تکمیل و به نتیجه رساندند و نهضت حسینی را به جامعه اسلامی منتقل کردند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل افزود: دوران امامت امام سجاد (ع) در جریان کربلا آغاز شد و در دوران خفقان و اوج قدرت بنی امیه ادامه پیدا کرد لذا سخت ترین دوران امامت را داشتند، اما آن‌حضرت با روش های مختلفی که میسرترین آن خطابه، مناجات و زبان دعا بود روح ایمان و یاد عاشورا را در جامعه زنده نگه داشتند.

وی بیان کرد: قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه کتاب‌های منبع در تربیت انسان هستند و ما باید خود را به این منابع ارزشمند معنوی وصل کرده و افراد جامعه بویژه نسل جوان را با این دایرة‌المعارف‌ها آشنا کنیم.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار