کد خبر: ۱۰۸۶۶
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل:

موسسات قرآنی جوانان متعهد انقلابی تربیت کنند

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: موسسات و مراکز قرآنی تربیت جوانان متعهد انقلابی و ترویج سبک زندگی قرآنی را اساس فعالیت خود قراردهند. ​​​​​​
۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۶

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، آیت الله سید حسن عاملی در همایش تجلیل از مربیان قرآن در موسسه قرآنی نور مبین اردبیل در سخنانی اظهار کرد: قرآن کریم دافع بلا و تکیه گاه محکم در زندگی است که باید در راس برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان با محکومیت اهانت به ساحت قرآن، افزود: شخصی که به خداوند معتقد نیست چگونه می تواند از زندگی شایسته ای برخوردار باشد چرا که لازمه زندگی مناسب وجود تکیه گاه برای انسان است که قرآن تنها ترین تکیه گاه بشر است.

آیت الله عاملی اعتقاد به توحید را عامل ایجاد امنیت در جامعه عنوان کرد و گفت: خداوند در قرآن به صورت متعدد از امنیت صحبت کرده و بر این امر تاکید دارد که در جایی که توحید وجود داشته باشد امنیت بیشتر وجود دارد لذا بندگان خدا اگر ایمان داشته و کافر نباشند امنیت خواهند داشت.

تمام امور در جامعه اسلامی باید منطبق با قرآن باشد

امام جمعه اردبیل با تاکید براینکه تمام امور باید منطبق بر قرآن باشد از موسسات قرآنی خواست نوجوانان و جوانان مانند خود به عنوان یک فعال قرآنی برای آینده تربیت کرده و سرمایه عظیم فرهنگی و معنوی به جامعه تحویل دهند.

آیت الله عاملی خاطر نشنان کرد: تمام فعالیت ها در جامعه اسلامی اعم از سیاست، فرهنگ، اقتصاد، ادبیات، تربیت و آموزش باید قرآنی بوده و در متن همه رویدادهای جامعه قرار گیر لذا موسسات قرآنی برای انطباق بیش از پیش امور اجتماعی بر اساس آموزه های قرآن در جامعه باید تلاش کنند.

وی در پایان با تقدیر از فعالیت مدیران موسسات و مربیان قرآنی تاکید کرد: قرآن همواره جزء جدانشدنی فرهنگ و اعتقادات مردم ایران بوده و فعالان قرآنی باید از این نقطه قوت استفاده کرده و فعالیت‌های خود را بر اساس این محور و ترویج سبک زندگی قرآنی برنامه‌ریزی کنند.

در ابتدای این جلسه عادل جعفری مدیر موسسه قرآنی نورمبین ضمن خیرمقدم گویی با ارائه گزارش اجمالی از فعالیت این موسسه، بر ضرورت حمایت از موسسات قرآنی تاکید کرد و گفت: موسسات، مراکز و خانه های قرآنی با دست خالی و کمبود بودجه قرآنی همواره با عشق و ایمان در سنگر تربیت قرآنی فعالیت می کنند و توسعه فعالیت این مجموعه های اثرگذار در جامعه نیازمند همراهی و حمایت مسئولین است.

در این همایش که به همت ادارات تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اتحادیه موسسات قرآنی، دارالقرآن الکریم و موسسه قرآنی نور مبین اردبیل برگزار شد، از مدیران فعال موسسات و خانه های قرآنی، اساتید و مربیان قرآن و مسئولین غرفه های برتر نمایشگاه قرآن و عترت اردبیل با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

ارسال نظر