کد خبر: ۱۰۸۹۱

«مشایه اهواز» در حال تبدیل شدن به یک حرکت ملی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان بر تقویت رویداد مشایه (پیاده‌روی) اهواز توسط نهاد‌های حاکمیتی تاکید کرد و گفت: مشایه اربعین اهواز و خوزستان در حال تبدیل شدن به یک حرکت ملی است.
۲۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۶

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی،  حجت الاسلام  مهدی اخوان صباغ بعد از ظهر امروز یکشنبه در نشست هماهنگی پیاده روی بزرگ اربعین اهواز (مشایه اهواز) اظهار کرد: «مشایه اهواز» اتفاق بزرگی است که به نام مردم اهواز و خوزستان ثبت شده، هیچ نهاد حاکمیتی در راه‌اندازی این رویداد بزرگ مردمی دخالت نداشته و این رویداد روز به روز به برکت اخلاص مردم بزرگ‌تر شده است؛ لذا نهاد‌های حاکمیتی موظف هستند تا این حرکت مردمی را تقویت کنند تا این رویداد بزرگ به یک فرهنگ عمومی در کشور تبدیل شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان افزود: همانطور که اطعام غدیر و اطعام علوی تبدیل به یک فرهنگ ملی شد، امروز نیز مشایه اهواز و خوزستان در حال تبدیل شدن به یک حرکت ملی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: اکنون چهار هزار محله در کشور اعلام آمادگی کرده‌اند تا در محلات خود مشایه برگزار کنند به این صورت که از افرادی که می‌خواهند به زیارت اربعین بروند، استقبال و بدرقه داشته باشند؛ لذا این نشان می‌دهد که اتفاق مشایه در حال همه گیر شدن است و اگر بتوانیم در آینده آن را خوب مدیریت کنیم، به حرکت بزرگ تمدنی تبدیل می‌شود که ظرفیت عظیم آن در خوزستان وجود دارد.

حجت الاسلام اخوان صباغ بیان کرد: همیشه اخبار منفی از خوزستان منعکس می‌شود، اما این خیرات استان دیده نمی‌شوند که این اشکال بزرگی است. مشایه اهواز ظرفیت بزرگی است که می‌تواند همچون یوم العباس عین ۲ حساب شود.

وی ادامه داد: روز‌های زیادی وجود دارد که نشان دهنده محبت و ارادت مردم به حضرت امیرالمومنین (ع)، اولاد ایشان و امام حسین (ع) است که در تبلیغ آن خوب عمل نکرده‌ایم به نظر می‌رسد مشایه اهواز یکی از آن روز‌های ویژه است که با همدلی مردم و مسئولان در مسیر‌ها دیده می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: در شهرستان‌های رامشیر، شادگان، سوسنگرد و بندر امام اتفاق فراگیر رخ می‌دهد که قطعاً ثواب آن برای بانیان خیر است که روز اول این حرکت را بنا گذاشته‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین اخوان صباغ با بیان اینکه دو رویداد دیگر در خوزستان در کنار مشایه اتفاق خواهد افتاد، تصریح کرد: یکی از این رویداد‌ها فریادی است که نشان می‌دهد خوزستان پایتخت موکب‌ها بوده و این به صورت پررنگ در کشور تعریف شده است؛ رویداد دیگر «ضیافت زوار» است که از دو سال به صورت مردمی آغاز شده و امسال نیز تقویت خواهد شد.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار