کد خبر: ۱۰۹۶۸
در نگاه تمدنی؛

حکمرانی مردمی مقدمه رسیدن به تمدن نوین اسلامی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: مقدمه رسیدن به تمدن نوین اسلامی شکل‌گیری حکمرانی مردمی است.
۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۸

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، حجت‌الاسلام حمید رفیعی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، امروز در آیین سنگر سپاری مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مانه و سملقان، اظهار داشت: طبق بیان مقام معظم رهبری، جنگ امروز جنگ تبلیغاتی است و در مسئله تمدنی و گام برداشتن تمدنی برای مقابله با حرکات تبلیغاتی دشمن، این جهاد تبیین است که می‌تواند راهگشا و راه‌ساز باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات که از نهادی از نهادهای زیرمجموعه مقام معظم رهبری است، خود را مأمور و مکلف می‌داند که در راستای جهاد تبیین گام بردارد و این عرصه را مهم‌ترین محور و اصلی‌ترین محور در اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های خود می‌داند.

حجت‌الاسلام رفیعی با اشاره به این‌که برای عملی شدن جهاد تبیین باید تمرکز جدی بر مسئله حکمرانی مردمی صورت بگیرد افزود: مقام معظم رهبری بعد از عید غدیر از حضور میدانی در جشن‌های خیابانی از حضور مردم تشکر کردند و فرمودند یکی از نمونه‌های بارز حکمرانی مردمی همین حضور مردم در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ... و در رأس قرار گرفتن آن‌ها در اجرای برنامه‌ها و پشتیانی و حمایت کردن مسئولان به‌عنوان دولت در سایه است.

وی تصریح کرد: اعتقاد و باور حضرت آقا به حضور مردم و حکمرانی مردم بسیار بالاست و ما به‌عنوان مسئولان این نظام باید بکوشیم این مهم در جامعه رقم بخورد تا در آینده نزدیک شاهد شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی باشیم

. مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، تأکید کرد: اعتقاد به حکمرانی مردم مربوط به امروز و دیروز نیست؛ بلکه یکی از اهداف عالی و بلند امام راحل عظیم‌الشأن به‌عنوان بنیان گدار این نظام و انقلاب اسلامی نیز بوده است و این مسئله را به‌خوبی می‌توان در تمامی سخنرانی‌ها و تصمیم‌گیری‌های ایشان در بحران‌هایی که برای نظام و انقلاب رخ داد مثل دفاع مقدس و ... مشاهده کرد.

وی اظهار کرد: لازمه جهاد تبیین توجه به حکمرانی مردمی است و این بدان معناست که باید توجه ویژه‌ای به حلقه‌های میانی داشت.

حجت‌الاسلام رفیعی عنوان کرد: توسعه و گسترش دامنه مخاطب از ضروریات جهاد تبیین است و لازم است تشکل‌های مردمی در جامعه پخش شوند و فعالیت‌های مؤثری داشته باشند و این اثربخشی‌ها رسانه‌ای شود تا جامعه اسلامی بتواند شبکه‌های مردمی بیشتری را برای حکمرانی در اختیار داشته باشد.

 وی در پایان بابیان این‌که جهاد تبیین اصلی‌ترین محور و مهم‌ترین کلیدواژه فعالیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی است، خاطرنشان کرد: تمرکز فعالیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی بر جهاد تبیین و تمرکز بیشتر بر قشر بانوان و نوجوانان است و لازم است مدیران و مسئولان این نهاد مقدس با این نگاه نسبت به اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌ها اقدام مؤثر داشته باشند.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار