کد خبر: ۱۱۰۰۰
در خراسان شمالی؛

حضور بی نظیر مردم در محرم ستودنی بود

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در جلسه ستاد شئون فرهنگی گت: حضور بی نظیر مردم خراسان شمالی در عزاداری محرم امسال ستودنی بود.
۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۵

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، حجت‌الاسلام حمید رفیعی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در جلسه ستاد شئون فرهنگی که با حضور دستگاه‌های عضو در دفتر نماینده، ولی فقیه برگزار شد اظهار داشت: امسال مجالس عزاداری در جای‌جای کشور شاهد حضور پرشور مردم بود و قاب‌هایی از این عزاداری‌ها به یادگار ماند که نشان می‌دهد، جمعیت حاضر در مجالس امسال، از هرسال بسیار بیشتر بود و عزای محرم امسال باشکوه‌تر از هرسال و پررونق‌تر بوده است؛ که مقام معظم رهبری هم به این موضوع اشاره کرد و فرمودند: امسال به برکت توجّهات حضرت بقیّةالله (ارواحنا فداه) محرّم پُرشوری بود. دشمن‌ها سعی کردند، تلاش کردند که محرّم را بی‌رونق کنند، [امّا]درست نقطه‌ی مقابل آنچه آن‌ها می‌خواستند اتّفاق افتاد. دهه‌ی عاشورای امسال از دهه‌های عاشورای سال‌های قبل پُرشورتر، پرحرکت تر، پُررونق‌تر و پُرفایده‌تر بود. کار خدا این‌جوری است؛ کاری که برای خدا انجام بگیرد و در خطّ اهداف الهی باشد، خدای متعال به آن کمک می‌کند

او در ادامه افزود: با توجه به اینکه استان خراسان شمالی معروف به باب الرضا است امیدواریم با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت می‌پذیرد شاهد مراسمت باشکوه پایان صفر و خصوصاً شهادت امام رضا ع در مرکز استان و شهرستان‌های استان باشیم و به زیبایی آداب‌ورسوم مذهبی استان را به دشمنان و کج فهمان به نمایش بگذاریم.

حجت‌الاسلام رفیعی گفت: امسال نیز همچون سال‌های گذشته هیئات مذهبی استان در تدارک برپایی کاروان‌های پیاده به سمت حرم رضوی هستند.

 

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار