کد خبر: ۱۱۰۰۱
مدیر کل توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن:

کاهش زمان صدور و تمدید مجوز موسسات و خانه‌های قرآنی 

حسین بهبودی، از آغاز سلسله اقدامات سازمان دارالقرآن الکریم بابت کاهش زمان صدور و تمدید مجوز موسسات فرهنگی قرآن و عترت و خانه‌های قرآن زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد.
۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۹

کاهش زمان صدور و تمدید مجوز موسسات و خانه‌های قرآنی به گزارش روابط‌ عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حسین بهبودی، مدیرکل توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم، از آغاز سلسله اقدامات سازمان دارالقرآن الکریم بابت کاهش زمان صدور و تمدید مجوز موسسات فرهنگی قرآن و عترت و خانه‌های قرآن زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد.

بهبودی در توضیح این خبر گفت: در راستای تعدیل و تسهیل ساماندهی مشارکت‌های مردمی در حوزه قرآن و عترت که از وظایف سازمان تبلیغات اسلامی و مشخصا سازمان دارالقرآن الکریم است و تسریع در چرخه‌ها و فرایند‌های صدور مجوز موسسات و همینطور اعمال تغییرات و تمدید پروانه‌های فعالیت، بنا به دستور رئیس محترم سازمان دارالقرآن الکریم در ماه‌های گذشته سلسله اقداماتی انجام شد و مجدداً چرخه‌ها و دستورالعمل‌های مربوطه مورد بازبینی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این خصوص تلاش شد اقدامات مختلفی ناظر به اصلاح دستورالعمل و ضوابط، تقویت زیرساخت‌هایی مثل سامانه‌ها برای صدور و تمدید مجوز به صورت غیرحضوری و مجازی و همچنین ادغام یا حذف برخی ایستگاه‌ها و مراحل در دستور کار قرار گیرد.

بهبودی افزود: در گام نخست این کار، بخشنامه‌ای به ادارات کل تبلیغات اسلامی استان‌ها مبنی بر حذف ایستگاه‌هایی مثل بررسی مدارک در ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌ها و نیز در ادارات کل تبلیغات اسلامی استان‌ها در فرایند تمدید مجوز موسسات ابلاغ گردید تا از رهگذر آن موسسات راسا بتوانند جهت تمدید مجوز اقدام کنند و پس از برطرف کردن نقایص احتمالی پرونده در سازمان دارالقرآن الکریم، بلافاصله کار تمدید پروانه در مدت کوتاهی که کمتر از یک هفته است انجام خواهد شد. در چرخه جدید، مجوز‌ها مستقیماً به موسسات ارسال می‌شود. هر چند در این وضعیت تکالیف همکاران ما در ستاد افزایش می‌یابد لکن اولاً بار اجرائی دوستان ما در دفاتر استانی و شهرستانی کاهش یافته و بنظر می‌رسد رضایت مؤسسات نیز بیشتر تأمین خواهد شد. البته با بارگذاری مجوز‌ها در سامانه مربوطه، همکاران ما در دفاتر استانی و شهرستانی، از نتایج کار‌ها مطلع خواهند شد.

وی افزود: به موازات همین اقدام، ارسال مجوز‌های موسسات تازه تاسیس همانند موافقت اصولی و مدارک پیوست آن و نیز پروانه فعالیت این مؤسسات نیز پس از طی تشریفات اداری در سازمان و تایید هیئت رسیدگی به امور موسسات، بلافاصله و بدون واسطه انجام خواهد شد.

مدیر کل توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم ادامه داد: در آینده‌ای نزدیک نیز اقداماتی مشابه در مورد خانه‌های قرآن نیز انجام خواهد شد و این نوید را می‌دهم که به زودی مراحل پستی صدور مجوز و تمدید مجوز موسسات نیز حذف و با تقویت بستر‌ها و زیرساخت‌های موجود، این مجوز‌ها به صورت مجازی صادر و در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. بهبودی خاطر نشان ساخت در ادامه این اقدامات، تغییرات جدی دیگری در مراحل مختلف چرخه صدور و تمدید مجوز مؤسسات و خانه‌های قرآن و عترت در حال شکل گیری است که به زودی به اطلاع فعالان محترم قرآنی و مدیران تشکل‌های قرانی خواهد رسید.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار