کد خبر: ۱۱۰۰۲

سامانه‌ای برای استفاده از امکانات و محتوای اربعینی

پویش «محله اربعینی» رزمایشی است برای گسترش دامنه و افزایش عمق اربعین از کربلا تا محلات سراسر ایران. به همین منظور تعدادی بسته‌های پشتیبان برای حرکت در این رزمایش در نظر گرفتیم.
۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۱

سامانه‌ای برای استفاده از امکانات و محتوای اربعینیبه گزارش روابط‌ عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام محمد پشم فروش، مسئول عملیات بنیاد هدایتِ سازمان تبلیغات اسلامی درباره طرح «رزمایش اربعین» گفت: این رزمایش درصدد است محلات سراسر ایران، طریقِ پیاده‌روی اربعین و جزئی از حرم اباعبدالله الحسین علیه‌السلام شوند. در این رزمایش، تلاش می‌کنیم هرمحله یک کاروان زیارتی داشته باشد،، اما جاماندگان باید بدانند در اربعین رفتن مهم است نه رسیدن.

پشم‌فروش درباره پویش «محله اربعینی» گفت: این پویش، رزمایشی است برای گسترش دامنه و افزایش عمق اربعین از کربلا تا محلات سراسر ایران. به همین منظور تعدادی بسته‌های پشتیبان برای حرکت در این رزمایش در نظر گرفتیم.

وی درباره بسته‌های پشتیبان پویش محله اربعینی گفت: این بسته‌ها شامل «رادیو اربعین» است که به روایت حرکت‌های اربعینی طی ۲۰ پادکست می‌پردازد. «موکب محله» که دارای اقلام فرهنگی مورد نیاز مواکب است. بسته «رهتوشه» که حاوی محتوا‌های برتر اربعینی شامل ۵۰۰ محتوا است. بسته «تجربه‌نگار» که تجربه‌های برتر اربعینی را در ۲۰ تجربه ویدیویی در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. همچنین بسته «چطور محله‌مان را اربعینی کنیم»، پاسخ کنشگران شاخصی اربعینی است که شامل ۱۰۰ گزاره ویدئویی کوتاه می‌شود. بسته آخر با عنوان «به عشق حسین» است که حاوی ایده‌های نوآورانه برای اربعین در ۱۰۰ عنوان ایده است.

مسئول عملیات بنیاد هدایت درباره نحوه تعامل با سامانه «محله اربعینی» گفت: علاقه‌مندان جهت شرکت در این پویش می‌توانند به سامانه https://mahalehamdel.ir/arbaeen مراجعه کنند. هنگامی که کاربر به پویش محله اربعینی می‌پیوندد، دو انتخاب دارد: «زائرم» و «جا مانده‌ام». در بخش «زائرم» این عناوین دیده می‌شود: خادم کاروان زیارتی محله، خادم موکب، زیارت فردی، نذر اعزام زائر اربعین، راه‌اندازی کاروان زیارتی محله، زیارت نیابتی، روایت اربعین، پیوند دوستی با زائران بین‌المللی اربعین، نذر هدایا و سوغاتی برای میزبانان اربعینی در عراق، روحانی کاروان شدن.

بخش «جا مانده‌ام» حاوی نذر اعزام زائر اربعین، راه‌اندازی موکب محله، اطعام اربعین، راه‌اندازی مراسم پیاده‌روی جاماندگان محله، روایت اربعین، راه‌اندازی مراسم بدرقه زائران اربعینی، فضاسازی اربعینی محله، اسکان زائران عازم سفر اربعین، نذر حمل و نقل زائران اربعین، برگزاری نمایشگاه عکس اربعینی در محله، برگزاری مراسم شب شعر اربعینی در محله، نذر هدایا و سوغاتی برای میزبانان اربعینی در عراق، نذر کالسکه و ویلچر برای زایرین اربعین و مشارکت ۱۰ هزار محله است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر