کد خبر: ۱۱۰۳۴
مدیرگروه کشوری فرهنگی تبلیغی شیفتگان حضرت رضا (ع) خبر داد:

اعزام ۲۰۰ مربی نهج‌البلاغه به عراق همزمان با اربعین حسینی

مدیرگروه کشوری فرهنگی تبلیغی شیفتگان حضرت رضا (ع) گفت: این گروه برای اولین بار ۲۰۰ مبلغ و مربی نهج‌البلاغه را در ایام اربعین به کشور عراق اعزام خواهد کرد.
۰۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۰

حجت‌الاسلام اشکان صادق‌نژاد به ایسنا گفت: امسال مروجان نهج‌البلاغه بااجرای برنامه‌های جذاب فرهنگی و با روش‌های مختلف تبلیغی، همزمان با حرکت کاروان‌های اربعین مردم را هرچه بیشتر با کلام گرانبهای حضرت امیرالمومنین علی (ع)، آشنا خواهند کرد.

مجری طرح ملی "در مسیرآرامش" گفت: اربعین مضاف بر اینکه تجلّی حماسه و عشق و وفاداری است، تجلی کلام مولای متقیان علی (علیه السلام) و نهج البلاغه نیز هست، زیرا در سراسر این کتاب نورانی و حکمت آمیز، تمامی آزادگان جهان، دعوت به یاری مظلوم و قیام در برابر ظالمان و مستکبران می‌شوند و امام حسین (ع) پرورش یافته مکتب نهج البلاغه است.

وی با بیان اینکه همایش پیاده‌روی اربعین حضرت سیدالشهدا (ع) یک حرکت بی‌بدیل و مانوری باشکوه عاشقان ولایت است،  گفت: اربعین یک مانور بزرگ در مقابل کسانی است که به خیال خودشان اسلام را تمام شده می‌دانند؛ کسانیکه هرچه تلاش کرده‌اند که جلوی چنین حرکت‌هایی را بگیرند، نتوانسته‌اند.

این معلم دارابی نهج‌البلاغه گفت: زیارت اربعین، از اولین سالی که اهل بیت (ع) در بازگشت از سفر شام در سال ۶۱ هجری قمری به کربلا رسیدند و سر‌های مطهر شهداء را در کنار پیکر‌های مطهر آنان دفن کردند و اولین زائر حسینی، یعنی جابر بن عبدالله انصاری، از مدینه به همراه عطیه کوفی به کربلا آمدند، شروع شد و تاکنون ادامه داشته است و خداوند در این جنبش و شور و شوق حسینی فوایدی را برای عالم اسلام قرار داده که قابل شمارش نیست.

ارسال نظر