دسترسی سریع
کد خبر: ۱۱۰۶۷
۰۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۹
حجت‌الاسلام پشم‌فروش خبر داد

همراهی بیش از ۱۰ هزار محله در پویش «محله اربعینی»

حجت‌الاسلام پشم‌فروش در تشریح فعالیت‌های پویش «محله اربعینی» از پیوستن بیش از ۱۰ هزار محله به این پویش خبر داد.

«محله اربعینی» به شهر‌های مرزی رسید/ ثبت بیش از ۱۰ هزار محله در پویش «محله اربعینی»به گزارش روابط‌ عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام محمد پشم فروش، دبیر پویش «محله اربعینی» در تشریح فعالیت‌های این پویش که در روز‌های گذشته فعالیت خود را در سراسر کشور با هدف تشکیل کاروان و ایجاد گروه‌های فرهنگی در محلات آغاز کرده و روز‌های پرکاری در استان‌های مرزی دارد، گفت: پویش «محله اربعینی» در سراسر ایران در حال فعالیت است، ولی در شهر‌هایی که در مسیر رفت و آمد زائران هستند، اقدامات بیشتری را در دستور کار خود دارند. در تمام شهر‌ها مبلغین و مساجد به صورت سازماندهی شده و هماهنگ در شهر‌های مرزی در حال خدمت‌رسانی به زائران هستند.

وی درباره ساماندهی کاروان‌های مردمی عنوان کرد: تاکنون بیش از ۱۰ هزار محله در پویش «محله اربعینی» شرکت کرده‌اند که از این تعداد محله، بیش از ۱۵۰۰ کاروان زیارتی مردمی، به صورت رفت و برگشت در محله‌ها سازماندهی شدند که در ایام اربعین به زیارت عتبات اعزام می‌شوند.

وی از برنامه پویش «محله اربعینی» برای جاماندگان زیارت اربعین هم افزود: برگزاری مراسم‌ و برپايي هيئت‌های مذهبی در روز اربعین، برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین به سمت بقاع متبرکه هر شهر، فضاسازی اربعینی محلات، سازماندهی مواکب و نذورات محلات از اقداماتی است که برای افراد جامانده از پیاده‌روی اربعین تدارک دیده‌ایم.

دبیر پویش «محله اربعینی» با اشاره به همکاری دستگاه‌های مربوط در امور اجرایی اربعین ادامه داد: جامعه مبلغین اربعین کشور، نهاد‌های حوزوی، سازمان عتبات عالیات، ستاد‌های اربعین استانی و سایر نهاد‌های ذی ربط دولتی و غیردولتی همکاری خوبی در امر اجرای این پویش داشتند.

وی درباره مشکلات اجرای این پویش گفت: ضعف در فرهنگ گروهی حرکت کردن از محلات و ضعف در پیوند‌های اجتماعی بزرگترین مشکلی است که ما در امر اجرای این پویش داریم که رفع این مشکلات نیازمند هم‌افزایی و حرکت دسته‌جمعی است تا بتوانیم طرح زیست حسینی را در جامعه به مرحله ظهور و بروز برسانیم.

«محله اربعینی» به شهر‌های مرزی رسید/ ثبت بیش از ۱۰ هزار محله در پویش «محله اربعینی»

پویش محله اربعینی مسجد محور بوده و فعالیت‌های خود را به کمک مساجد هر محله راهبری می‌کند؛ رادیو اربعین (شامل ۲۰ پادکست روایت از حرکت‌های اربعینی)، موکب محله (به منظور تهیه اقلام فرهنگی مورد نیاز مواکب)، تجربه‌نگار (۲۰ تجربه ویدئویی اربعینی) و جذب ایده‌های برتر اربعینی، بخشی از فعالیت‌های این پویش است که این روز‌ها در حال اجرا است.

علاقمندان به شرکت در پویش محله اربعینی می‌توانند به سایت https://mahalehamdel.ir/arbaeen مراجعه کنند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار