کد خبر: ۱۱۱۰۶
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم کشور:

صندوق ملی حمایت از فعالان قرآنی راه اندازی می شود

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم کشور گفت: با هدف ارائه تسهیلات و انجام خدمات بیمه مستقل، ایجاد صندوق ملی حمایت از فعالان قرآنی در دستور کار است‌.
۱۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۱

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام علی تقي زاده در سفر به استان اردبیل در جلسه هم اندیشی با شهردار اردبیل در سخنانی اظهار کرد: هدف ما از سفر به استان ها دیدار با مسئولین قرآنی و مشاهده فعالیت ها و نیز شناسایی فعالان قرآنی هر استان است تا برای ارتقای فعالیت آنان و تعلیم و تربیت بهینه آنان برنامه ریزی کنیم.

وی با ابراز تأسف از اختصاص اعتبار اندک به امور قرآنی در کشور گفت: الحمدلله در استان اردبیل مسئولین ارشد استان اعم از امام جمعه به عنوان حامی طرح قرآنی برتر و نمونه کشوری سمیر و نیز شهردار اردبیل به عنوان چهره قرآنی و فعال در امور تربیت و آموزش و احداث مدارس قرآنی، در خصوص امور قرآنی اهتمام جدی دارند و این امر باعث کاهش مشکلات در امر پیشرفت فعالیت های قرآنی است.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم کشور از راه اندازی صندوق ملی حمایت از فعالان قرآنی خبر داد و افزود: سازمان دارالقرآن در تلاش است تا صندوق ملی حمایت از فعالان قرآنی را در راستای ارائه تسهیلات و بیمه مستقل ویژه گروه هدف تاسیس کند.

طرح های شهری با پیوست فرهنگی و قرآنی اجرا شود

در ادامه حجت الاسلام قاسم جعفرزاده مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در سخنانی بر ضرورت ایجاد پیوست قرآنی و فرهنگی در طرح های شهری تاکید کرد و گفت: اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل طی انعقاد تفاهمنامه با شهردار اردبیل، اجرای پیوست قرآنی در طرح های شهری را خواستار شد.

 وی توجه به جذب جوانان به سمت تعالیم و سبک زندگی قرآنی را ضروری دانست و افزود: برای توسعه فعالیت های قرآنی در بین نسل جوان و ترغيب آنان به سمت آموزه های قرآنی باید اقدام ملی انجام شود.

۱۰ مدرسه قرآنی در تمامی مقاطع تحصیلی در اردبیل فعالیت می کند

در ادامه محمود صفری شهردار اردبیل از آمادگی مجموعه شهرداری از فعالیت‌های قرآنی خبر داد و گفت: دارالقرآن الکریم استان اردبیل با درآمد پایدار توانسته تعداد ۱۰ مدرسه قرآنی در تمام مقاطع تحصیلی راه اندازی کند و قابلیت افزایش این تعداد از مدارس را نیز دارد.

 وی با ابراز خرسندی از وجود اتحاد در بین مسئولین قرآنی در استان اظهار کرد: اداره‌ کل تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اوقاف و امور خیریه و دارالقرآن استان اردبیل در تمام فعالیت ها با همفکری و هم اندیشی به اجرای برنامه های قرآنی می پردازند.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار