دسترسی سریع
کد خبر: ۱۱۱۱۹
۱۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۶

اصفهانی‌ها برای اربعین امسال ۴۶۷ موکب برپا کردند

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: مردم و هیئات مذهبی اصفهان برای اربعین امسال ۴۶۷ موکب برپا کردند.

اصفهانی‌ها برای اربعین امسال ۴۶۷ موکب برپا کردند

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی ؛ حجت‌الاسلام محمدرضا سرلک معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان با اشاره به برخی از برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی در استان برای ایام اربعین حسینی اظهار داشت: به مناسبت روز و ایام اربعین حسینی هیئات مذهبی اصفهان ۲۱۶ موکب را در کشور عراق راه‌اندازی کرده و خواهند کرد.

وی افزود: همچنین ۲۲ موکب به همت مردم و هیئات استان اصفهان در مرزهای کشور ایران و عراق راه‌اندازی شده است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه ۶۴ موکب بین راهی نیز به همت هیئات و مردم استان اصفهان در مسیر راهپیمایی اربعین راه اندازی شده است، ابراز داشت: ۱۶۵ موکب نیز در شهرهای استان اصفهان در ایام اربعین حسینی راه‌اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای طرح «محله اربعینی» در محلات اصفهان ابراز داشت: این طرح در مجموع در ۱۸۰ محله در استان اصفهان اجرایی خواهد شد.

حجت الاسلام سرلک با اشاره به اعزام مبلغان دینی به مناطق مختلف در ایام اربعین حسینی ابراز داشت: ۹۵ مبلغ از استان اصفهان به عراق، ۴۲ مبلغ به مواکب مرزی و ۸۵ مبلغ نیز در مواکب شهری در استان اصفهان مستقر خواهند شد.

حمایت از ۱۱۰۰ زائر اولی برای اعزام به کربلا

وی با اشاره به اینکه امسال نیز کمک هزینه برای اعزام زائر اولی‌ها در استان اصفهان اجرایی شد، گفت: با همت یکی از خیران اصفهان یک هزار و ۱۰۰ زائر اولی هر کدام یک میلیون تومان کمک هزینه بلاعوض و ۲ میلیون تومان وام دریافت کردند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به برنامه ریزی برای اجرای طرح «نسل سلیمانی» نیز افزود: برای این امر ۲۹ گروه در استان اصفهان فعال شده که فعالیت‌های ستادی، میدانی و تولید محتوا با هدف گسترش گفتمان سفر پیاده روی اربعین در عراق و خدمت رسانی اربعینی داخل کشور و پیاده روی جا ماندگان از نوجوانان و دانش آموزان را دنبال می‌کنند.

وی همچنین با اشاره به برگزاری همایش زائر اولی‌ها و دهه هشتادی‌های در گذر فرهنگی چهار باغ ابراز داشت: بیش از چهار هزار نفر در این همایش حضور داشتند.

حجت الاسلام سرلک به اعزام نوجوانان بنیاد نوجوانان و تشکل‌های فعال خواهران استان اصفهان به کربلا نیز گفت: ۲ کاروان ۴۰ نفره در قالب این طرح به کربلا اعزام شدند.

اجرای ۲۹ برنامه پیاده روی جاماندگان اربعین در استان اصفهان

وی همچنین به برگزاری مراسم پیاده روی اربعین جاماندگان اربعین در تمام شهرستان‌های استان اصفهان در قالب ۲۹ برنامه اشاره کرد و گفت: باید توجه داشت که این طرح بنام الی اصحاب الحسین اجرایی خواهد شد و مسئول پیگیری این مراسم در شهر اصفهان نیز جبهه فرهنگی است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به کمک‌های اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان برای اجرای طرح محله‌های اربعینی نیز گفت: تأمین شکر برای ۳۰ موکب، تأمین ارزاق برای ۴۵ موکب شهرستانی، حمایت محتوایی از ۲۷۰ ایستگاه صلواتی اربعینی در داخل استان، همکاری با ستاد اربعین در برگزاری مراسم جاماندگان اربعین، برنامه ریزی برای توزیع ارزاق مواکب شهری در شهرستان‌ها و تشکیل کمیته امور هیئات مذهبی و مواکب اربعینی نیز از اقدامات صورت گرفته در این زمینه بوده است.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار