کد خبر: ۱۱۱۷۲

ارائه خدمات قرآنی موکب قرآنیان استان بوشهر به ۱۰۰ هزار زائر اربعین 

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر از ارائه خدمات قرآنی موکب قرآنیان این استان به ۱۰۰ هزار زائر اربعین خبر داد.  
۱۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۵

 

 به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام محمد قادری گفت: موکب قرآنیان استان بوشهر همه ساله با فرا رسیدن ایام پیاده‌روی اربعین حضرت ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) واقع در عمود ۷۰۸ مسیر کربلا و نجف به زوار حسینی خدمات فرهنگی و قرآنی ارائه می‌دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با تقدیر از همکاری بسیار خوب فعالین قرآنی اعم از پیشکسوتان، مربیان و قاریان و بعضی از طلاب، اظهار داشت: برای چهارمین سال استان بوشهر موفق به برپائی موکب قرآنی فرهنگی در مسیر نجف به کربلا جهت ارائه خدمت به زوار اربعین حسینی شد.

وی افزود: دبیر اجرائی و طراح اصلی این کار قرآنی ابراهیم مرادی از فعالان و پیشکسوتان قرآنی و از مدیران موفق قرآنی استان است که هر ساله با حمایت‌های مردمی و خیرین موفق به برپائی مواکب قرآنی اربعین می‌شوند.

حجت‌الاسلام قادری خاطر نشان کرد: ایستگاه تلاوت یک صفحه‌ای قرآن کریم، ایستگاه تصحیح قرائت نماز، ایستگاه «قرآن بخوان جایزه بگیر» ویژه نونهالان و خردسالان؛ و ایستگاه پاسخگویی به سئوالات شرعی، برگزاری کرسی‌های تلاوت و تلاوت‌های اذان گاهی از دیگر غرفه‌های قرآنی و فرهنگی مواکب قرآنیان اربعین استان بوشهر در این ایام است.  

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر در پایان ضمن تجلیل از زحمات و تلاش‌های جهادی تمامی دست اندرکاران، قاریان و مجریان مواکب قرآنی بر لزوم گسترش این مواکب در سال‌های آتی و لزوم توجه بیشتر و جدی‌تر مسئولین فرهنگی و ضرورت همکاری بیشتر آنان تاکید کرد.

گفتنی است، مواکب قرآنی اربعین از سال ۱۳۹۷ با همکاری ابراهیم مرادی از فعالین قرآنی، و با تعامل و همکاری مواکب استان در ۵ نقطه از عراق برگزار می‌شد که به دلیل مشقت بسیار زیاد در هماهنگی و اعزام افراد قرآنی اعم از قاری و طلاب قرآنی و هزینه‌های بالای حمل و نقل در کشور عراق، در حال حاضر به یک موکب قرآنی تقلیل پیدا کرد و این موکب روزانه به ۱۰ هزار زائر از کشور‌های مختلفی نظیر نیجریه، پاکستان، کویت، سوریه و عراق در زمینه قرآنی خدمات‌رسانی داشت.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار