کد خبر: ۱۱۲۰۵

۱۰۰ مسجد و حسینیه قم میزبان زائرین اربعین

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: برای پذیرایی از زائران اربعین ۱۰۰ مسجد و حسینیه در قم فعال بودند و در کنار برنامه‌های اسکان و تغذیه، برنامه‌های فرهنگی و پشتیبانی تبلیغی از موکب‌ها را نیز داشتیم.
۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۵

۱۰۰ مسجد و حسینیه قم میزبان زائرین اربعینبه گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، حجت‌الاسلام مرتضی شعبان‌زاده در گفت و گویی به برنامه‌های اربعینی این استان اشاره کرد و اظهار داشت: مهم‌ترین مأموریت ما در استان قم با توجه به اینکه در مسیر عبور زائرین است، اسکان زائرین بوده است.

وی افزود: برنامه اسکان زائرین در ۱۰۰ مسجد و حسینیه استان تدارک دیده شد تا از میهمانان اربعینی حضرت سیدالشهدا(ع) در این مساجد و مواکب پذیرایی شود.

مدیرکل تبلیغات استان قم پشتیبانی تبلیغی از مناطق اسکان و حضور زائران را یکی دیگر از برنامه‌های این استان معرفی کرد و گفت: در ایام اربعین روحانیون و امامان جماعات در مواکب حضور پیدا می‌کردند و برنامه نماز جماعت و مراسم عزاداری ویژه زائرین را برگزار می‌کردند.

وی با بیان اینکه استان قم بیشترین تعداد موکب در کشور را داشت تصریح کرد: سال گذشته از ۲ هزار موکب ایرانی مستقر در عراق بین ۱۶۰ تا ۱۸۰ موکب از استان قم بودند که امسال نیز این موکب‌ها به زائرین حضرت سیدالشهدا(ع) خدمت رسانی کردند.

حجت‌الاسلام شعبان‌زاده برنامه‌ریزی و برگزاری برنامه جاماندگان را یکی دیگر از ویژه برنامه‌های استان عنوان کرد و افزود: سال گذشته ۳۰ موکب پذیرایی در هر ۵۰۰ متر خدمت رسانی می‌کردند. امسال صدها هزار نفر از جاماندگان را در مراسم پیاده روی حرم به جمکران داشتیم که به تناسب آن موکب‌ها از جاماندگان و دلدادگان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در مسیر پذیرایی کردند.

ارسال نظر