کد خبر: ۱۱۲۱۱
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل:

مولفه‌های تربیتی پیامبر (ص) الگوی جامع فرهنگی برای نسل جوان است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: خداوند با تعبیر «اسوه حسنه» الگوی جامع فرهنگی را در مولفه‌های تربیتی پیامبر (ص) نمایان کرد.
۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۸

به گزارش روابط عمومی سازمان کل تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده در اجتماع آذری زبانان در حرم مطهر رضوی در سخنانی با تسلیت ایام رحلت پیامبر اکرم (س)، شهادت حضرت امام حسن (ع) و شهادت حضرت امام رضا (ع)، اظهار کرد: حضرت رسول اکرم (ص) الگوی بشریت در تمام ابعاد زندگی اعم از فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و تربیتی است.

وی افزود: راه نجات از بن بست و بحران هویت، تمسک به مکتب ائمه معصومین (ع) بوده و در این میان افرادی که بر خلاف واقع اذعان دارند که الگویی برای نسل جوان وجود ندارد، به یقین مولفه‌های تربیتی پیامبر اکرم (ص) را نشاخته و در این زمینه به کسب حقایق نپرداخته است.

مدیرکل تبلیغات اسلام اردبیل بر هجمه‌های فرهنگی دشمن در عصر کنونی اشاره کرد و افزود: امروز تمام همت جبهه استکبار بر این است که پیام آسمانی پیامبر اکرم (ص) را در خفقان نگه داشته و حرکت و جریانات فرهنگی و دینی را در سکوت خبری قرار دهند

جریان مکتبی پیاده روی اربعین مورد خشم دشمنان اسلام است

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل پیاده روی اربعین گسترده را جریان مکتبی و از علائم ظهور عنوان کرد و افزود: دشمن در جریان مکتبی و الهی پیاده روی اربعین حسینی سکوت رسانه‌ای داشته و با ایجاد صدا‌های پوچ و پیام‌های واهی در تلاش بود تا پیام آسمانی ادامه دهندگان مکتب حسینی به گوش عالم هستی نرسد، اما به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) شتر در خواب بیند پنبه دانه.

حجت الاسلام جعفرزاده با بیان اینکه مکتب امام حسین تنها برای شیعیان نیست، خاطر نشان کرد: عشق به امام حسین (ع) فارغ از رنگ و نژاد، دین و مذهب،  برای تمام بشریت است. امروز در جهان کشور‌هایی که حتی مسلمان نیستند، از قیام اباعبدالله آموختند که چگونه برابر استکبار باید مبارزه کنند.

قرآن کتاب هدایت برای دستیابی به تربیت اسلامی

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل قرآن را مهم‌ترین برنامه تربیتی برای خانواده‌ها عنوان کرد و افزود: خانواده نباید تربیت فرزند را صرفا بر عهده مدرسه بگذارد بلکه باید در امر اخلاق مداری و رعایت ارزش‌های دینی و اسلامی همگام با مدرسه پیش رود.

حجت الاسلام جعفرزاده افزود: حضرت پیامبر اکرم (ص) با صفت «خلق عظیم» از سوی خداوند متعال، به عنوان راهنمای بشریت انتخاب شد و توانست با اخلاق نیک و گشاده رویی همگان حتی دشمنان اسلام را به خود جذب کند و این ثمره تبلیغ پیامبر اکرم (ص) در مدت ۲۳ سال تبلیغ است.

تاخر در وضع قانون حجاب و عفاف، مناسب جامعه اسلامی نیست

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در بخش دیگری از سخنانش با ابراز تاسف از تاخر در اقدامات فرهنگی گفت: اقدام به هنگام در مسائل فرهنگی عامل مهم در کاهش آسیب‌های اجتماعی و نیز خنثی سازی توطئه دشمنان است.

حجت الاسلام جعفرزاده با انتقاد از تعلل در وضع قوانین حجاب و عفاف گفت: امروزه متاسفانه توجه به اولویت‌های جامعه مورد غفلت قرار گرفته به گونه‌ای که هر گونه تاخیر و تعلل در وضع قوانین فرهنگی وحجاب و عفاف زیبنده جامعه اسلامی نیست.

گسترش عقلانیت توحیدی اولین اقدام فرهنگی و تبلیغی پیامبر (ص)

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل خاطر نشان کرد: تشکیل تمدن نوین اسلامی و رسیدن به حکمرانی  مطلوب ائمه اطهار باید مبتنی بر عقلانیت توحیدی باشد چرا که هر تمدنی برای بقا و استمرار خود نیاز به عقلانیتی دارد که در فرهنگ زیربنایی آن تمدن وجود دارد، لیکن زیر بنای دین مبین اسلام توحید است.

حجت الاسلام جعفرزاده گفت: علم توحیدی مد نظر نظام حکمرانی و مدیریتی در شیوه حکمرانی ائمه ما بخوبی نمایان و مشهود است که می‌توان با الگوگیری صحیح و درست از آن مسیر ساخت تمدن نوینی را هموار کرد.

انتخابات مطابق با سلوک سیاسی ائمه معصومین (ع) مد نظر جامعه اسلامی است

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: در انتخابات نمایندگان مجلس باید مطابق با سیره ائمه معصومین در رعایت عدالت و دفاع از حق و حقیقت رفتار کرد.

حجت الاسلام جعفرزاده بر ضرورت حضور حداکثری و انتخاب اصلح در انتخابات تاکید کرد و افزود: رسول خدا (ص) می‌فرماید:هر کس، از میان مسلمانان، کارگزار گردد، در حالی که می‌داند دیگری نسبت به او در این کار، اولی و آگاه‌تر به کتاب خدا و سنت رسول اوست، به خدا و پیامبر و تمامی مسلمانان خیانت کرده است.

در ادامه این مراسم، مداحان اردبیلی به مداحی پرداخته و جمعی از هیئت‌های مذهبی استان اردبیل عزاداری کردند.

ارسال نظر