دسترسی سریع
کد خبر: ۱۱۲۲۴
۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۸
رئیس اداره تبلیغات اسلامی گرگان:

دستیابی به اخلاق حسنه از مسیر تقوا محقق می‌شود

حجت الاسلام سیدجواد محمد زاده گفت: دستیابی به اخلاق حسنه و نزدیکی خلق پیامبر مهربانی‌ها از مسیر تقوا محقق می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری نهضت، حجت الاسلام سیدجواد محمد زاده در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه پیامبر گرامی اسلام (ص) همه عمر گرامی و با برکت خود را صرف هدایت و سعادت انسان‌ها کرد، اظهار کرد: هدیه مهم ایشان برای بشریت بعد از خود، معرفی اولیاء الهی یعنی ایثارگران عرصه انسانیت بود.

وی با بیان اینکه دستیابی به اخلاق حسنه و نزدیکی خلق پیامبر مهربانی‌ها از مسیر تقوا و با تمرین و ممارست محقق خواهد شد، گفت: یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های پیامبر اسلام که به آن شهرت داشت حسن اخلاق ایشان بود در حقیقت ایشان بهترین اخلاق را در مواجهه با خانواده، مسائل  اجتماعی، مدیریتی، حکومت داری و سیاست به کار می‌بست.

رئیس تبلیغات اسلامی گرگان با بیان اینکه حضرت محمد (ص) فارغ از قومیت‌ها و نژادها، حکومت اسلامی را تحت عنوان امت رسول الله تشکیل داد، بیان کرد: در حکومت اسلامی خداوند، قرآن و پیامبر (ص) یکی بوده و این مشترکات مهم بزرگترین عامل وحدت و اتحاد مسلمانان است.

محمدزاده وحدت مسلمانان را از مهمترین دلایل زنده نگه داشتن دین اسلام برشمرد و افزود: ما مسلمانان نیز باید به پیروی از پیامبر عظیم الشان اسلام از پرداختن به هر موضوعی که وحدت جامعه اسلامی را خدشه دار کند، خودداری کنیم.

وی، حضرت محمد (ص) را مصداق عمل به آیه «أَشِدَّاء عَلَی الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ» دانست و افزود: پیامبر اسلام (ص) در برخورد با مسلمانان و برادران دینی بی‌نهایت مهربان و دلسوز و در برخورد با دشمنان اسلام بسیار قاطع و سختگیر بودند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار