کد خبر: ۱۱۲۴۲
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

باید قدردان نعمت اربعین باشیم

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه اربعین حسینی پدیده‌ای همه جانبه است، تاکید کرد: باید قدردان نعمت اربعین و برکاتی که در این مسیر شامل حالمان می‌شود، باشیم.
۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۷

باید قدردان نعمت اربعین باشیمبه گزارش روابط‌ عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی ظهر پنجشنبه در نشست نقد و بررسی دو کتاب با محوریت اربعین حسینی در پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام اظهار داشت: باید قدردان نعمت اربعین حسینی باشیم، چراکه این نعمت در گذشته به دلیل شرایط داخلی عراق برای ما وجود نداشته است و سفر به عتبات را برایمان دشوار کرده بود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه اربعین یک پدیده‌ای همه جانبه است افزود: اربعین فقط یک اجتماع بزرگ مبتنی بر بروز عواطف انسانی و یا بر پایه معنویت گرایی، مناسک و یا حتی جذابیت خدمت بی منت نیست و دارای ابعاد مختلفی است.

وی عنوان داشت: در مسیرهای منتهی به عراق موکب‌های بسیاری برای زائران اربعین حسینی برپا می‌شود که این امر نشان از توسعه جغرافیایی این پدیده بی نظیر دارد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب امسال نیز به اجتماع جاماندگان اربعین اشاره کردند و بر اساس آمارها بالای ۶۰۰ شهر کشور مراسم رسمی جاماندگان اربعین برگزار شد که مجموع مسافت‌های طی شده توسط عزاداران بالای ۵ هزار کیلومتر بوده که عمدتاً به امامزادگان ختم می‌شد.

حجت‌الاسلام قمی ادامه داد: ۸ هزار و ۵۰۰ موکب نیز در این شهرها برای پذیرایی از جاماندگان اربعین برپا شده و جدا از آن در شهرهای مختلف ایران که در مسیرهای منتهی به عراق بودند نیز موکب‌های بسیاری برپا شده تا از زائران اربعین پذیرایی کنند که این امر نشان از خدمت بی منت جاماندگان اربعین دارد و این اقدامات در جهت توسعه بخشی به پدیده عظیم اربعین است که باید به این امر پرداخته شود.

حجت‌الاسلام قمی بیان داشت: امسال در کشورها و شهرهای مختلف قاره آفریقا نیز راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی برگزار شد و شیعیان کیلومترها فاصله تا کربلا در این روز به عزاداری پرداختند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در پایان با اشاره به خدمت‌رسانی و برپایی موکب‌های اربعینی در شهر قم اظهار داشت: در ایام اربعین موکب هایی در قم نیز برای پذیرایی از زائران غیرایرانی اربعین برپا شد که کار ارزشمندی است و از تلاش‌های این عزیزان باید قدردانی کنیم.

گفتنی است کتاب مغناطیس حسین (علیه السلام) به نویسندگی عباس عبداللهی و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا فلاح شیروانی استاد حوزه علمیه قم و …، در پژوهشکده تبلیغ و مطالعات باقرالعلوم (علیه السلام) رونمایی شد.

ارسال نظر