دسترسی سریع
کد خبر: ۱۱۲۹۰
۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۲

جهاد تبیین نمادی از دفاع مقدس در عصر کنونی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: جهاد تبیین،  بصیرت افزایی و بیان واقعیت‌ها نمادی از دفاع مقدس در عصر کنونی است.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده در گفتگو با خبرنگار تبلیغات اسلامی اردبیل با تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر ایران اسلامی، در سخنانی اظهار کرد: ۳۱ شهریور سال ۵۸ یادآور حماسه‌ها، ایثار‌ها و فداکاری‌های جوانان عزیزمان است، این هفته بدین سبب هقته دفاع مقدس نامیده شد، تا خاطره فرزندان دلیر انقلاب برای همیشه جاودان بماند.

وی دفاع مقدس را مکتب بزرگ ایثار و فداکاری در دفاع از کشور عنوان کرد و گفت: دفاع مقدس درسی فراموش ناشدنی برای تمام جوانان در سراسر گیتی باشد که با ابرقدرت‌های چپاولگر به مبارزه بی‌امان بپردازند و عزت را بر زندگی ذلت بار ترجیح دهند. جهاد تبیین توصیه اکید مقام معظم رهبری در راستای آگاهی بخشی به جامعه امری فراتر از دفاع مقدس بوده و یک تلکیف همگانی است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل به مهم‌ترین پیام دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: تبلور دوباره اسلام از برجسته‌ترین پیام‌های دفاع مقدس است چرا که دفاع مقدس، اسلام را احیا کرد؛ اسلامی که در گذر زمان هماره مورد بی مهر‌های ظلمت پیشگان واقع شده بود و به جای حق و حقیقت، کفر و ضلال حکمرانی می‌کرد که به یکباره از مظلومیّت رهایی یافت و با حرکتی انقلابی، اسلام انقلابی و اصیل تبلوّر دوباره یافت.

جنگ ادراکی و ترکیبی را با جهاد تبیین شکست می‌دهیم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با اشاره به اتفاقات اخیر، برگزاری برنامه‌های فرهنگی در دفاع مقدس امسال را مهم‌تر از سال‌های گذشته دانست و اظهار کرد: نظام سلطه جنگ ادراکی و ترکیبی را علیه کشور آغاز کرده و پس از تلاش‌های مستمر و پوچ رسانه ای، توطئه‌های آنان با شکست مواجه شد.

حجت الاسلام جعفرزاده گفت: امروز جنگی پیچیده در قالب جنگ اعتقادی، باور‌های دینی و اعتقادی مردم را نشانه گرفته که در این میان وظیفه ما در بحث تبیین، بصیرت و آگاه سازی این است که با روحیه و حرکت جهادی به روشنگری بپردازیم.

وی گفت: درس بزرگ دفاع مقدس به مسلمانان این است که تنها در برابر پروردگار جهانیان و مکتب توحید سر اطاعت و سرسپردگی فرود آوردند و به کرنش بنشینند و تا همیشه زمان در برابر ظلم و زورگویی ابرقدرت‌ها سرتسلیم فرود نیاورند.

۳۴۰۰ شهید استان اردبیل سند افتخار ولایت مداری و وطن دوستی برای جوانان این استان است

حجت الاسلام جعفرزاده مردم استان اردبیل را مردمی ولایت مدار و آگاه عنوان کرد و گفت: اتحاد و وحدت مردم حسینی اردبیل و بصیرت جوانان انقلابی این استان در حوادث اخیر نشان داد که همواره لبیگ گوی، ولی فقیه بوده و همواره دشمنان را در رسیدن به مقاصد شوم و پلید مایوس خواهند کرد.

وی تقدیم ۳۴۰۰ شهید از استان اردبیل به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را افتخار بزرگ در راه ولایتمداری و وطن دوستی جوانان این استان عنوان کرد و گفت: امروز همه ما درس‌آموز یک مکتب هستیم و آن مکتب حسین بن علی (ع) است و البته کل یوم عاشورا و کل عرض کربلاست، حسین بن علی (ع) که تمام ناپاکان جمع شدند تا حسین (ع) را بشکنند و آرمان و هدفش را بشکنند، آب و فرزندانش و همه چیز را از امام حسین (ع) گرفتند، اما آرمانش را نتوانستند از او بگیرند.

تبیین واقعیت‌ها و تولید محتوا باید در اولویت فعالیت‌های فرهنگی قرار گیرد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با اشاره به اینکه این ایام بهترین فرصت برای بازگویی وقایع و دسیسه‌های دشمنان است، اظهار کرد: امروز عملیات روانی دشمن بسیار پررنگ بوده و متاسفانه برخی‌ها نیز گرفتار هجمه رسانه‌ای شده‌اند، تولید محتوا و استفاده بیشتر از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌ها در این شرایط ضروری است.

حجت‌الاسلام جعفرزاده با بیان اینکه همه دستگاه‌ها بر اساس قانون موظف هستند بخشی از اعتبارات خود را به تولیدات فرهنگی اختصاص دهند، گفت: ۳۶ هزار نوجوانان و جوانان دانش‌آموز در کشور به شهادت رسیده و اکنون ما باید کاری کنیم که در جامعه کنونی دانش‌آموزان این عزیزان را الگوی خود قرار دهند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار