دسترسی سریع
کد خبر: ۱۱۳۴۶
۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۳
رئیس ستاد زکات استان اصفهان:

مردم اصفهان سال گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

رئیس ستاد زکات استان اصفهان گفت: مردم استان اصفهان سال گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند که این مبلغ آن زکاتی نیست که باید پرداخت شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی حجت الاسلام غلامحسین رنجبررئیس ستاد زکات استان اصفهان پیش از ظهر سه شنبه در جمع مبلغان و رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه گره گشایی از کار نیازمندان و فقرا باید در دستور کار مبلغان دینی و طلاب قرار گیرد، اظهار داشت: باید توجه داشت که دشمن از اقشار ضعیف برای رسیدن به اهدافش استفاده می‌کند و ما نباید این فرصت را به دشمن بدهیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته مردم استان اصفهان ۱۰۰ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند، افزود: این آمار حتماً در سال جاری افزایش می‌یابد.

رئیس ستاد زکات استان اصفهان با بیان اینکه ما امسال میلیون‌ها تن گندم خریداری شده و باید ارزیابی شود چقدر بابت این محصول زکات پرداخت شده است، افزود: باید توحه داشت آنطور که باید زکات پرداخت نمی‌شود و مردم باید به این امر توجه بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه فرهنگسازی برای پرداخت زکات امری ضروری است، ابراز داشت: باید با زبان خوش در این زمینه فرهنگسازی شود و دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه باید ورود کنند.

حجت الاسلام رنجبر با بیان اینکه ستاد زکات برای تأمین نیاز نیازمندان فعالیت دارد، ادامه داد: ما برای دریافت زکات نباید خحالت بکشیم چرا که برای افراد نیازمند این کار را انجام می‌دهیم و برای ما مایه افتخار است.

وی با بیان اینکه پرداخت زکات حقوق شرعی است، افزود: باید کمک دهندگان احساس کنند که مبلغان دغدغه رسیدگی به نیازمندان را دارند و از این رو با فراغ بال بیشتری به نیازمندان کمک می‌کنند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار