۰۳ : ۲۳ - ۱۴ جمادی الاول ۱۴۴۵ - سه‌شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲
دسترسی سریع
کد خبر: ۱۱۳۷۹
۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۴
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان:

امام حسن عسکری (ع) الگو و اسوه جوانان است

حجت الاسلام رضا دیلمی گفت: امام حسن عسکری (ع) در مبارزه با طاغوت و نشر فضیلت و ارزش‌ها، الگو و اسوه جوانان است.

به گزارش پایگاه خبری نهضت، حجت الاسلام رضا دیلمی در گفتگو با خبرنگاران ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن شهادت امام حسن عسکری (ع) اظهار کرد: عسکری به معنای لشکر و منطقه نظامی است و اینکه این لقب به ایشان نسبت دادند به این خاطر است که امام یازدهم از سن ۱۰ سالگی تا زمان شهادت خود در شهر سامرا در یک پادگان نظامی تحت نظارت خلفای ستم عباسی بودند.

وی با اشاره به اینکه یکی از دشوار‌ترین دوره‌ها متعلق به این امام بود، افزود: در آن زمان امام و پیروانشان با محدودیت‌های شدید سیاسی و امنیتی مواجه بودند به گونه‌ای که حتی در داخل زندان هم برای امام جاسوس گذاشته بودند و شرط آزادی ایشان به گونه‌ای بود که باید هفته‌ای دو بار در پادگان نظامی خود را به دارالخلافه معرفی می‌کردند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان با بیان اینکه امام حسن عسکری (ع) مرد مبارزه و جهاد بود، گفت: در آن شرایط سخت امام دست از هدایت و راهبری جامعه بر نداشت و با قدرت و صلابت کار خود را ادامه دادند.

وی یادآور شد: یکی از مهمترین ویژگی‌های امام حسن عسکری (ع) که کمتر به آن توجه شده این است که آن حضرت در سن ۲۰ سالگی به امامت رسیدند و در قله رفیع اندیشه و علم قرار گرفتند.

دیلمی با اشاره به اینکه این امام مورد توجه اندیشمندان و علمای آن عصر بودند، اظهار کرد: افرادی که مخالف جریان امامت بودند بعد از ارتباطی که با ایشان برقرار می‌کردند به علم، اندیشه و عظمت امام اعتراف می‌کردند.

وی افزود: در مبارزه با طاغوت و نشر فضیلت و ارزش‌ها امام حسن عسکری (ع) الگو و اسوه جوانان است.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان گفت: یکی از ویژگی‌های مهمی که باید از این امام بیاموزیم انجام کار تشکیلاتی است که در بین جبهه حق محقق شود.

وی یادآور شد: به فضل الهی در استانی زندگی می‌کنیم که قدمگاه امام حسن عسکری (ع) است و ایشان آن زمان در گرگان حاضر می‌شوند و به سوالات مردم پاسخ می‌دهند تا بستری فراهم شود مردم در کنار هم بتوانند مسیر تمدنی خود را ذیل جریان امامت، ولایت و مکتب توحیدی ادامه دهند که این موضوع باعث افتخار مردم گلستان به ویژه گرگان است.

دیلمی اظهار کرد: می‌طلبد که قدمگاه امام حسن عسکری (ع) در گرگان هم به لحاظ کیفی و هم به لحاظ مباحث مختلف دیگر در صدر توجهات همه مسئولان و مردم قرار گیرد تا تبدیل به یک پایگاه مهم فرهنگی امامت و ولایت در راستای تحقق تمدن نوین حضرت امام عصر (عج) در مبارزه با استکبار جهانی قرار گیرد.

وی افزود: یکی از موضوعات دیگر این است که باید در هر شرایطی مروج ارزش‌ها باشیم و در سنگر جهاد تبیین تلاش کنیم.
ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار